Charita dopraví humanitární pomoc do Gruzie

Se třemi tunami humanitární pomoci, tvořené léky, přikrývkami a ošacením, které darovala česká armáda, odletěl do Tbilisi armádním speciálem pracovník Sdružení Česká katolická charita - Štěpán Kavan.
Publikováno: 23. 5. 2002 19:00

Praha: S materiální pomocí, která obsahuje léky, přikrývky a oblečení, odletěl dne 22.5.2002 do Gruzie humanitární pracovník Sdružení Česká katolická charita (SČKCH) Štěpán Kavan. Humanitární zásilku do gruzínského hlavního města Tbilisi dopravil vojenský speciál Armády ČR.

Jak uvedla vedoucí humanitárního oddělení SČKCH Květa Princová, před dvěma týdny dostala Charita nabídku dopravit pomoc od české armády.
"Před několika týdny postihlo Gruzii zemětřesení. Na Charitu se poté obrátili představitelé armády s tím, že můžeme s jejich armádní delegací a jejich letadlem dopravit do Gruzie tři tuny nákladu," uvedla Princová.

Zásilku, kterou Štěpán Kavan předá zástupcům partnerské organizace - gruzínské Charity, tvoří tuna léků, tuna přikrývek a tuna oblečení.
Během třídenního pobytu v Tbilisi má rovněž zjistit informace a podmínky pro další projekt, a to pomoc dětskému domovu v hlavním městě.

Související články

Další aktuality

Přímé přenosy bohoslužeb od 29. září do 4. října 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
29.09.2020

Kardinál Czerny sloužil mši u oltáře sv. Václava ve vatikánské bazilice

Jako každý rok na slavnost sv. Václava oslavila národního patrona také česká komunita žijící v Římě. Bohoslužbu zorganizovali členové České papežské koleje Nepomucenum v čele rektorem, otcem Romanem Czudkem. Svého křestního patrona uctil také velvyslanec České republiky při Svatém stolci, Václav Kolaja, spolu s ostatními členy naší římské ambasády. Mši svatou sloužil kardinál Michael Czerny SI, kterého, jak známo, pojí s naší vlastí rodové kořeny.
28.09.2020

Ve Staré Boleslavi se konala Národní svatováclavská pouť

I přes přísná koronavirová opatření se dnes ve Staré Boleslavi konala Národní svatováclavská pouť. Hlavním celebrantem poutní bohoslužby byl pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka, kazatelem olomoucký arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK. Společně s nimi koncelebrovali čeští a moravští biskupové a řada kněží.
28.09.2020

Obrácení je milost, o kterou musíme neustále prosit

V neděli před polednem se na Svatopetrském náměstí sešlo několik set lidí, aby si v dešti vyslechli pravidelnou papežovu promluvu před mariánskou modlitbou Anděl Páně.
27.09.2020

Papež vyzval evropské církve k duchovnímu výkladu pandemie

Papež ve svém poselství pro účastníky plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí, které se z důvodu pandemie koná 26.-27. října pouze online, ujistil biskupy o své duchovní podpoře.
25.09.2020