Belgická Křesťansko-sociální strana změnila svůj název

Belgická Křesťansko-sociální strana (PSC) změnila svůj název na Demokratické a humanistické centrum (CDH).
Publikováno: 24. 5. 2002 15:00

Brusel (Belgie)/KNA: Belgická Křesťansko-sociální strana (PSC) změnila minulý týden svůj název na Demokratické a humanistické centrum (CDH).
Jak uvedl předseda strany Joelle Milquet, francouzsky mluvící křesťanští demokraté tak chtějí předejít možným nedorozuměním, protože v Belgii je směšování náboženství a politiky odmítáno ve většině společnosti.
Podle Milqueta nemá být změnou názvu strany popřena její základní hodnotová orientace. Současně však musí být umožněno, aby se i nekřesťané mohli aktivně zapojit do činnosti této strany.

PSC vznikla v roce 1945 z Katolické strany Belgie a v období 1947-1999 měla téměř nepřetržitou účast na vládě. Mezi roky 1951 a 1961 Křesťanští sociální demokraté disponovali dokonce nadpoloviční většinou poslanců v parlamentu.
V roce 1968 se strana rozdělila na holandsky a francouzsky mluvícího část.

Související články

Další aktuality

Nedělní kázání (nejen) pro děti - 25. neděle v mezidobí

Nedělní kázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti ke 25. neděli v mezidobí.
19.09.2020

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020