Pouť švýcarských krajanů do Einsiedeln

Pouť české katolické misie ve Švýcarsku k Panně Marii v Einsiedeln proběhne v neděli 26.5.
Publikováno: 24. 5. 2002 20:00

Einsiedeln (CH): Pouť české katolické misie ve Švýcarsku k Panně Marii v Einsiedeln se uskuteční tuto neděli 26.5. Tato pouť je jednou z posledních akcí, kterou organizoval nedávno zesnulý dlouholetý misionář Čechů ve Švýcarsku P. Josef Šimčík, jehož památku si zde poutníci také připomenou.
Josef Šimčík se narodil 23.4.1929 v Blatničce na Moravě. I přes odpor komunistického režimu se věnoval studiu teologie a v roce 1963 byl tajně vysvěcen na kněze. Svá teologická studia však mohl dokončit až ve Vídni, kam odešel v roce 1968. Na podzim roku 1971 byl biskupem Jaroslavem Škarvadou pověřen vedením české katolické misie ve Švýcarsku. P. Šimčík zemřel 26.4.2002.

Program poutě v Einsiedeln:
10.45 - 11.45: Příležitost ke svátosti smíření.
12.00: Seřazení ke slavnostnímu průvodu.
12.15: Poutní mše, jejímž hlavním celebrantem bude brněnský světící biskup Petr Esterka, který je pověřen koordinací katolické duchovní služby českým krajanům v cizině.
16.30: Děkovná pobožnost k Panně Marii se svátostným požehnáním.

Související články

Další aktuality

Nedělní kázání (nejen) pro děti - 25. neděle v mezidobí

Nedělní kázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti ke 25. neděli v mezidobí.
19.09.2020

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020