Bokovo oratorium Svatá Zdislava

Hned několik provedení oratoria "Svatá Zdislava pro sóla, smíšený a dětský sbor, varhany a orchestr" Miloše Boka připravilo Umělecké sdružení Elgar ve spolupráci s místními pořadateli ve dnech 9.-17.6.
Publikováno: 7. 6. 2002 17:00

Žlutice, Chodov, Klatovy, Karlovy Vary: Dosavadním vrcholem skladatelského života Miloše Boka (* 1968) bylo bezesporu provedení jeho Missy solemnis v Carnegie Hall (USA) v roce 1999, které se setkalo s nebývale příznivým přijetím nejen u publika, ale i u místní hudební veřejnosti.
M. Bok nyní představuje v premiéře další části své rozsáhlé vokálně-instrumentální kompozice, inspirované životem nedávno svatořečené světice a patronky litoměřické diecéze.

Šest vybraných částí o celkové délce asi půl hodiny, reprezentujících druhý díl oratoria, muselo být přizpůsobeno neobvyklému souboru, který se ujme provedení jinak velmi náročné skladby. Pod taktovkou skladatele tak provede oratorium Dětský symfonický orchestr při ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary-Rybáře, který doprovodí Dětský pěvecký sbor při ZŠ Toužim, ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary-Rybáře a sólisty: Evu Forejtovou (soprán), Terezu Roglovou (alt), Miloslava Pelikána (tenor), Pavla Vančuru (bas), Zdenu Ščecinovou (varhany), Jaroslava Pelikána (flétna) a Jaroslava Nováka (kytara).

Oratorium se uskuteční v neděli 9.6. v 17.00 hodin v kostele sv. Petra a Pavla ve Žluticích, v pondělí 10.6. v 17.00 hodin v římskokatolickém kostele v Chodově u Karlových Varů, v úterý 11.6. v 19.00 hodin v jezuitském kostele sv. Ignáce v Klatovech a v pondělí 17.6. v 19.00 hodin v Grand Hotelu Pupp v Karlových Varech. Vstupné je dobrovolné.

Bližší informace na internetové adrese www.elgar.cz nebo u Petra Válka, místopředsedy Uměleckého sdružení Elgar; e-mail: valek@elgar.cz; mobil: 0605/22 71 02.
V případě zájmu o rozhovor či informace o skladbě kontaktujte přímo Miloše Boka; mobil: 0608/97 95 16.

Související články

Další aktuality

Videospot: Charita pomáhá už 100 let

Charita Česká republika pomáhá už celé jedno století. Potřebné provází na cestě životem od bezbranného dětství až do bezmocného stáří.
23.06.2022

Charita Česká republika slaví 100 let, po revoluci stál za její obnovou arcibiskup Jan Graubner

Charita vyrostla z přirozené potřeby pomáhat potřebným. V Československu vznikla jako systematicky fungující organizace právě před 100 lety a po pádu komunistického režimu, který se její činnost snažil zastavit, ji církev vybudovala v podstatě znovu. Předseda České biskupské konference arcibiskup Jan Graubner a ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo dnes symbolicky zahájili oslavy tohoto významného jubilea, které budou probíhat až do příštího roku a představí nejen historii Charity a její nejvýznamnější milníky, ale především její současnost, významné projekty a služby, které poskytuje potřebným.
23.06.2022

Živé přenosy na TV Noe v červenci

Televize Noe bude s námi (vámi) po celou dobu velehradských slavností. Bude také živě přenášet na YT kanále Církev.cz přenos z Národního synodálního setkání a nejen to. Přinášíme přehled všech aktuálních živých přenosů TV Noe v červenci.
22.06.2022

Jáhenská svěcení v roce 2022

Přinášíme přehled jáhenských svěcení, která proběhla nebo proběhnou v roce 2022. Z již již uskutečných si můžete prohlédnout přiložené fotografie.
22.06.2022

Velehrad ožije v prvním červencovém týdnu

První týden v červenci bude na Velehradě rušno. 4.- 5. 7. se na tomto významném moravském poutní místě uskuteční již 23. ročník Dnů lidí dobré vůle, na které 6. 7. naváže celodenní Národní synodální setkání. Týden zakončí 132. plenární zasedání ČBK ve dnech 7. – 8. 7.
22.06.2022