Bokovo oratorium Svatá Zdislava

Hned několik provedení oratoria "Svatá Zdislava pro sóla, smíšený a dětský sbor, varhany a orchestr" Miloše Boka připravilo Umělecké sdružení Elgar ve spolupráci s místními pořadateli ve dnech 9.-17.6.
Publikováno: 7. 6. 2002 19:00

Žlutice, Chodov, Klatovy, Karlovy Vary: Dosavadním vrcholem skladatelského života Miloše Boka (* 1968) bylo bezesporu provedení jeho Missy solemnis v Carnegie Hall (USA) v roce 1999, které se setkalo s nebývale příznivým přijetím nejen u publika, ale i u místní hudební veřejnosti.
M. Bok nyní představuje v premiéře další části své rozsáhlé vokálně-instrumentální kompozice, inspirované životem nedávno svatořečené světice a patronky litoměřické diecéze.

Šest vybraných částí o celkové délce asi půl hodiny, reprezentujících druhý díl oratoria, muselo být přizpůsobeno neobvyklému souboru, který se ujme provedení jinak velmi náročné skladby. Pod taktovkou skladatele tak provede oratorium Dětský symfonický orchestr při ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary-Rybáře, který doprovodí Dětský pěvecký sbor při ZŠ Toužim, ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary-Rybáře a sólisty: Evu Forejtovou (soprán), Terezu Roglovou (alt), Miloslava Pelikána (tenor), Pavla Vančuru (bas), Zdenu Ščecinovou (varhany), Jaroslava Pelikána (flétna) a Jaroslava Nováka (kytara).

Oratorium se uskuteční v neděli 9.6. v 17.00 hodin v kostele sv. Petra a Pavla ve Žluticích, v pondělí 10.6. v 17.00 hodin v římskokatolickém kostele v Chodově u Karlových Varů, v úterý 11.6. v 19.00 hodin v jezuitském kostele sv. Ignáce v Klatovech a v pondělí 17.6. v 19.00 hodin v Grand Hotelu Pupp v Karlových Varech. Vstupné je dobrovolné.

Bližší informace na internetové adrese www.elgar.cz nebo u Petra Válka, místopředsedy Uměleckého sdružení Elgar; e-mail: valek@elgar.cz; mobil: 0605/22 71 02.
V případě zájmu o rozhovor či informace o skladbě kontaktujte přímo Miloše Boka; mobil: 0608/97 95 16.

Související články

Další aktuality

"Dejme v sobě prostor Božímu Slovu" připomněl papež František u příležitosti neděle Božího slova

V neděli dopoledne sloužil římský biskup v bazilice sv. Petra mši u příležitosti neděle Božího slova, kterou stanovil v roce 2019 na svátek sv. Jeronýma (30. září) v listu Aperuit illis.
26.01.2020

Papež František: Naší povinností je plnit přednostní přání Boha spasit všechny

V římské bazilice sv. Pavla za hradbami se v sobotu odpoledne konala bohoslužba nešpor, jak je zvykem na svátek Obrácení sv. Pavla, kterým se končí Týden modliteb za jednotu křesťanů.
25.01.2020

Duchovní mezi paragrafy a kánony – lektor JUDr. Jakub Kříž, Ph.D., advokát

Půldenní seminář praktického uvedení do základů práva v kontextu působení v pastoraci. Výklad je strukturován podle životních událostí, v nichž se duchovní ocitá při správě a řízení farnosti.
24.01.2020

Umění rozhovoru - poradenské dovednosti v pastoraci, lektor Mgr. Marek Jargus

Pro kněze, jáhny a seminaristy; max. 20 účastníků; v rámci semináře se účastníci seznámí se základy poradenského rozhovoru od jeho přípravy, otevření, průběhu až k ukončení (cyklický model pomáhajícího rozhovoru).
24.01.2020

Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů – lektor Mgr. Aleš Bednařík

Jednodenní seminář zkušeného Bratislavského lektora a psychologa Vám dá nahlédnout do světa zvládání každodenních konfliktních situací, ať už se jedná o vaše blízké, farníky či cizí lidi, a ukáže Vám principy pozitivní komunikace a strategie (ne)zvládání emočně náročných komunikačních situací.
24.01.2020