Bokovo oratorium Svatá Zdislava

Hned několik provedení oratoria "Svatá Zdislava pro sóla, smíšený a dětský sbor, varhany a orchestr" Miloše Boka připravilo Umělecké sdružení Elgar ve spolupráci s místními pořadateli ve dnech 9.-17.6.
Publikováno: 7. 6. 2002 19:00

Žlutice, Chodov, Klatovy, Karlovy Vary: Dosavadním vrcholem skladatelského života Miloše Boka (* 1968) bylo bezesporu provedení jeho Missy solemnis v Carnegie Hall (USA) v roce 1999, které se setkalo s nebývale příznivým přijetím nejen u publika, ale i u místní hudební veřejnosti.
M. Bok nyní představuje v premiéře další části své rozsáhlé vokálně-instrumentální kompozice, inspirované životem nedávno svatořečené světice a patronky litoměřické diecéze.

Šest vybraných částí o celkové délce asi půl hodiny, reprezentujících druhý díl oratoria, muselo být přizpůsobeno neobvyklému souboru, který se ujme provedení jinak velmi náročné skladby. Pod taktovkou skladatele tak provede oratorium Dětský symfonický orchestr při ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary-Rybáře, který doprovodí Dětský pěvecký sbor při ZŠ Toužim, ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary-Rybáře a sólisty: Evu Forejtovou (soprán), Terezu Roglovou (alt), Miloslava Pelikána (tenor), Pavla Vančuru (bas), Zdenu Ščecinovou (varhany), Jaroslava Pelikána (flétna) a Jaroslava Nováka (kytara).

Oratorium se uskuteční v neděli 9.6. v 17.00 hodin v kostele sv. Petra a Pavla ve Žluticích, v pondělí 10.6. v 17.00 hodin v římskokatolickém kostele v Chodově u Karlových Varů, v úterý 11.6. v 19.00 hodin v jezuitském kostele sv. Ignáce v Klatovech a v pondělí 17.6. v 19.00 hodin v Grand Hotelu Pupp v Karlových Varech. Vstupné je dobrovolné.

Bližší informace na internetové adrese www.elgar.cz nebo u Petra Válka, místopředsedy Uměleckého sdružení Elgar; e-mail: valek@elgar.cz; mobil: 0605/22 71 02.
V případě zájmu o rozhovor či informace o skladbě kontaktujte přímo Miloše Boka; mobil: 0608/97 95 16.

Související články

Další aktuality

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019

Katolický týdeník: Světec, který spojuje národy

Novým blahoslaveným, který má blízko k naší zemi, je od neděle 15. září P. Richard Henkes. Beatifikace se konala v německém Limburku a přijeli na ni i poutníci z Česka či Polska.
18.09.2019

Začíná soudní řízení v kauze sexuálního zneužívání ve vatikánském malém semináři

Promotor spravedlnosti vatikánského tribunálu usnesením ze dne 16. a 17. září nařídil, aby byla postoupena soudu obžaloba ze sexuálního zneužívání, jehož se měl před rokem 2012 ve vatikánském malém semináři sv. Pia X. dopustit o. Gabriele Martinelli, a obžalobu z napomáhání trestnému činu, která se týká rektora téhož ministrantského semináře, o. Enrica Radice, sdělilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2019

Naživo s Indy o tom, jak čeští dárci mění životy chudých indických dětí

Tento týden přijede do východních Čech indický koordinátor charitního projektu Adopce na dálku® P. Patrick Edward Pinto z oblasti Bangalore. O životě dětí z nejchudších indických rodin, kterým čeští dárci pomáhají získat vzdělání, bude vyprávět studentům na školách v Hradci Králové (20. 9.) a na Pardubicku (18., 19. a 23. 9.). Živé besedy pro veřejnost se uskuteční v Poličce (18. 9.), v Novém Městě nad Metují (20. 9.), v Kutné Hoře (21. 9.), v Dobrušce a v Rychnově (22. 9.) i v dalších městech. Ve čtvrtek 19. září se P. Pinto ještě setká s radním Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavlem Šotolou a s řediteli Charit.
17.09.2019

Mše svatá zahájí proces blahořečení Adolfa Kajpra

Dnes uplynulo přesně 60 let od smrti P. Adolfa Kajpra SJ (1902–1959). Při příležitosti tohoto výročí a zahájení diecézní fáze procesu jeho blahořečení se bude slavit mše svatá v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí. Začne v neděli 22. září v 9 hodin a hlavním celebrantem bude pražský arcibiskup Dominik Duka OP. V závěru bohoslužby budou ostatky Božího služebníka Adolfa Kajpra uloženy v kostele.
17.09.2019