Kampaň na podporu matek s dětmi v nouzi pokračuje na billboardech

Billboardy s motivem spící maminky s dětmi mohou chodci i řidiči spatřit od poloviny června ve velkých městech (Praha, Brno, Jihlava, Olomouc, Ostrava a další) a na výpadových komunikacích po celé republice.
Publikováno: 25. 6. 2002 14:00

Praha: Sdružení Česká katolická charita (ČKCH) pokračuje touto formou v propagaci a podpoře jedné ze svých sociálních služeb - pomoc matkám s dětmi v nouzi. Celostátní akcí, která probíhá od začátku května za podpory České spořitelny, a. s., generálního partnera sdružení ČKCH, chce Charita upozornit veřejnost na problém žen a matek s dětmi, které se z různých důvodů ocitly v těžké životní situaci. Chce vzbudit zájem o jejich osudy a poukázat na to, jak je snadné dostat se do sociální krize.

V souvislosti s kampaní byly vybrány 4 projekty, které Česká spořitelna finančně podpořila: Domov pro matky s dětmi v tísni ve Znojmě, Dětský domov bl. Marie Antoníny Kratochvílové v Řepištích, Denní stacionář pro děti a mládež s kombinovaným postižením v Poličce a Dětské centrum v Grozném.
Znojemská Charita prostředky použije na vybudování nové přístavby domova, v Poličce poslouží na rozšíření stávající kapacity stacionáře, v Řepištích na rekonstrukci objektu bývalé školky a v čečenském Grozném na rozvoj dětského centra.

O každém ze zmíněných projektů uspořádalo sdružení ČKCH během května tiskovou konferenci v místě realizace. Tisková konference o dětském centru v Grozném se konala v Praze. Ke každému projektu byl vytištěn leták se stručnou charakteristikou a fotografií, stejnou formu mají také inzeráty v celostátním tisku.
Autorem fotografií kampaně je významný český fotograf Jindřich Štreit. Z jeho dílny pochází také ústřední černobílý snímek kampaně - spící maminka s dětmi, který je k vidění právě na billboardech.

Sdružení ČKCH provozuje na území celé republiky 29 domovů pro matky s dětmi v tísni. Jako 30. zařízení se k nim řadí Domov na půl cesty sv. Josefa v Plzni.

Kontakt: Jan Oulík, tiskové oddělení sdružení ČKCH; mobil: 0603/89 59 84 nebo Marta Fišerová; mobil: 0603/51 12 42.

Související články

Další aktuality

Katolický týdeník: Aby finance sloužily životu

„Jdi a oprav můj dům!“ Papež svolal mladé ekonomy, aby se inspirovali příkladem sv. Františka z Assisi.
01.12.2020

Na Velehradě se modlí za uzdravení arcibiskupa Graubnera, každý se může připojit

K modlitbě růžence za ukončení pandemie koronaviru a zvláště za uzdravení arcibiskupa Jana Graubnera, který byl kvůli nemoci covid-19 hospitalizován, se od úterý 1. prosince vždy ve 20.00 scházejí věřící na Velehradě. Přidat se ovšem může kdokoli – v myšlenkách a modlitbě ze svého domova, ale také prostřednictvím živého vysílání na YouTube kanálu Farnost Velehrad.
01.12.2020

Kirche in Not: Miliony křesťanů po celém světě žijí v trvalém ohrožení

V průměru 309 křesťanů je každý měsíc uvězněno z důvodu své víry v padesáti zemích světa, což znamená zhruba deset denně. Spolu s únosy přispívá tato situace k tomu, že „miliony křesťanů po celém světě žijí v trvalém ohrožení“, upozorňuje papežská nadace Kirche in Not (Pomoc trpící církvi).
01.12.2020

Papežovo poselství patriarchu Bartolomějovi: Vzájemná láska a dialog vedou k cíli

Oficiální Vatikánská delegace odcestovala do sídla Ekumenického patriarchátu v Istanbulu. Pandemie nezastavila tradiční návštěvu zástupců Svatého stolce na svátek titulárního patrona sv. Ondřeje, uctívaného jako zakladatele konstantinopolské církve.
01.12.2020

Nová pravidla pro účast na bohoslužbách od 3. prosince 2020

Podle dnešního (30. 11. 2020) usnesení Vlády ČR bude s účinností od 3. prosince 2020 na bohoslužbách povolen takový počet účastníků, který v daném kostele nepřekročí 30% míst k sezení.
30.11.2020