Kampaň na podporu matek s dětmi v nouzi pokračuje na billboardech

Billboardy s motivem spící maminky s dětmi mohou chodci i řidiči spatřit od poloviny června ve velkých městech (Praha, Brno, Jihlava, Olomouc, Ostrava a další) a na výpadových komunikacích po celé republice.
Publikováno: 25. 6. 2002 14:00

Praha: Sdružení Česká katolická charita (ČKCH) pokračuje touto formou v propagaci a podpoře jedné ze svých sociálních služeb - pomoc matkám s dětmi v nouzi. Celostátní akcí, která probíhá od začátku května za podpory České spořitelny, a. s., generálního partnera sdružení ČKCH, chce Charita upozornit veřejnost na problém žen a matek s dětmi, které se z různých důvodů ocitly v těžké životní situaci. Chce vzbudit zájem o jejich osudy a poukázat na to, jak je snadné dostat se do sociální krize.

V souvislosti s kampaní byly vybrány 4 projekty, které Česká spořitelna finančně podpořila: Domov pro matky s dětmi v tísni ve Znojmě, Dětský domov bl. Marie Antoníny Kratochvílové v Řepištích, Denní stacionář pro děti a mládež s kombinovaným postižením v Poličce a Dětské centrum v Grozném.
Znojemská Charita prostředky použije na vybudování nové přístavby domova, v Poličce poslouží na rozšíření stávající kapacity stacionáře, v Řepištích na rekonstrukci objektu bývalé školky a v čečenském Grozném na rozvoj dětského centra.

O každém ze zmíněných projektů uspořádalo sdružení ČKCH během května tiskovou konferenci v místě realizace. Tisková konference o dětském centru v Grozném se konala v Praze. Ke každému projektu byl vytištěn leták se stručnou charakteristikou a fotografií, stejnou formu mají také inzeráty v celostátním tisku.
Autorem fotografií kampaně je významný český fotograf Jindřich Štreit. Z jeho dílny pochází také ústřední černobílý snímek kampaně - spící maminka s dětmi, který je k vidění právě na billboardech.

Sdružení ČKCH provozuje na území celé republiky 29 domovů pro matky s dětmi v tísni. Jako 30. zařízení se k nim řadí Domov na půl cesty sv. Josefa v Plzni.

Kontakt: Jan Oulík, tiskové oddělení sdružení ČKCH; mobil: 0603/89 59 84 nebo Marta Fišerová; mobil: 0603/51 12 42.

Související články

Další aktuality

Pražská arcidiecéze vstupuje do nového roku s dvěma generálními vikáři

Od 17. ledna 2020 má pražská arcidiecéze dva generální vikáře. Pomocný biskup Mons. ThLic. Ing. Zdenek Wasserbauer, Th.D., se bude zaobírat kněžstvem, duchovním životem arcidiecéze, zdravotnictvím a posílením péče o farnosti. Mons. ThDr. Jan Balík, PhD., bude odpovídat za ekonomickou a hospodářskou činnost arcidiecéze a charitu.
17.01.2020

Programové tipy Radia Proglas na 4. týden 2020

V týdnu od 20. ledna se můžete těšit na premiérové Čtení na pokračování z knihy Radka Habáně Hádej, kdo se vrátil, nebo na speciální Myšlenky na den k týdnu modliteb za jednotu křesťanů.
17.01.2020

Open Doors: Každý osmý křesťan je pronásledovaný

260 milionů křesťanů bylo v minulém roce vystaveno nátlaku a násilí kvůli své víře. Píše o tom výroční zpráva evangelické nevládní organizace Open Doors.
17.01.2020

V americkém Texasu se bude konat děkovná mše za víru českých přistěhovalců

V kostele Svatého Cyrila a Metoděje v texaském městě Dubina (USA) bude celebrovat v pátek 14. února 2020 ve 14.00 hodin (den patroncinia kostela) mši svatou biskup Brendan Cahill z diecéze Victoria. K biskupovi se na mši připojí také kněží z České katolické nadace v Texasu - Czech Catholic Foundation of Texas (CCFT) a tři kněží z České republiky, kteří nyní působí v USA.
17.01.2020

Dokoledováno. Jubilejní Tříkrálová sbírka slibuje bohatý výnos. Děkujeme!

Papírové „tříkrálové“ koruny jsou složeny v skříních, královské pláště rozvěšeny na ramínka, alby vráceny do kostela. Letos je dokoledováno. Poslední tříkrálové koledníky s pokladničkami pro charitní Tříkrálovou sbírku bylo možné ještě tu a tam spatřit v pondělí a v úterý, teď už na obecních a městských úřadech probíhá rozpečeťování pokladniček a sčítání jejich obsahu. A dosavadní dílčí výsledky dávají tušit, že částka vybraná pro lidi v nouzi nejspíš překročí loňský rekord.
16.01.2020