Kampaň na podporu matek s dětmi v nouzi pokračuje na billboardech

Billboardy s motivem spící maminky s dětmi mohou chodci i řidiči spatřit od poloviny června ve velkých městech (Praha, Brno, Jihlava, Olomouc, Ostrava a další) a na výpadových komunikacích po celé republice.
Publikováno: 25. 6. 2002 12:00

Praha: Sdružení Česká katolická charita (ČKCH) pokračuje touto formou v propagaci a podpoře jedné ze svých sociálních služeb - pomoc matkám s dětmi v nouzi. Celostátní akcí, která probíhá od začátku května za podpory České spořitelny, a. s., generálního partnera sdružení ČKCH, chce Charita upozornit veřejnost na problém žen a matek s dětmi, které se z různých důvodů ocitly v těžké životní situaci. Chce vzbudit zájem o jejich osudy a poukázat na to, jak je snadné dostat se do sociální krize.

V souvislosti s kampaní byly vybrány 4 projekty, které Česká spořitelna finančně podpořila: Domov pro matky s dětmi v tísni ve Znojmě, Dětský domov bl. Marie Antoníny Kratochvílové v Řepištích, Denní stacionář pro děti a mládež s kombinovaným postižením v Poličce a Dětské centrum v Grozném.
Znojemská Charita prostředky použije na vybudování nové přístavby domova, v Poličce poslouží na rozšíření stávající kapacity stacionáře, v Řepištích na rekonstrukci objektu bývalé školky a v čečenském Grozném na rozvoj dětského centra.

O každém ze zmíněných projektů uspořádalo sdružení ČKCH během května tiskovou konferenci v místě realizace. Tisková konference o dětském centru v Grozném se konala v Praze. Ke každému projektu byl vytištěn leták se stručnou charakteristikou a fotografií, stejnou formu mají také inzeráty v celostátním tisku.
Autorem fotografií kampaně je významný český fotograf Jindřich Štreit. Z jeho dílny pochází také ústřední černobílý snímek kampaně - spící maminka s dětmi, který je k vidění právě na billboardech.

Sdružení ČKCH provozuje na území celé republiky 29 domovů pro matky s dětmi v tísni. Jako 30. zařízení se k nim řadí Domov na půl cesty sv. Josefa v Plzni.

Kontakt: Jan Oulík, tiskové oddělení sdružení ČKCH; mobil: 0603/89 59 84 nebo Marta Fišerová; mobil: 0603/51 12 42.

Související články

Další aktuality

Vatikán zveřejnil oficiální obraz Světového setkání rodin 2022

Ve čtvrtek Vatikán zveřejnil oficiální obraz 10. světového setkání rodin, které proběhne ve dnech 22.-26. června 2022 v Římě. Malba, jejíž autorem je slovinský jezuita P. Marko Ivan Rupnik, byla představena 28. července Dikasteriem pro laiky, rodinu a život a římskou diecézí, kteří setkání rodin organizují.
29.07.2021

Správa kostela sv. Kajetána v Nerudově ulici svěřena Arcidiecézní charitě Praha

Pražská provincie kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (Redemptoristé) svěřují od srpna 2021 provoz kostela sv. Kajetána a Panny Marie Matky ustavičné pomoci v Nerudově ulici 22 v Praze 1 Arcidiecézní charitě Praha. Úvodní mši svatou bude v úterý 3. srpna od 17 hodin celebrovat rektor kostela P. Stanislav Přibyl, CSsR, generální sekretář České biskupské konference.
29.07.2021

Nové biskupské svěcení v Číně

V čínské provincii Kan-su byl 28. července vysvěcen nový pomocný biskup, pátý pastýř čínské katolické církve jmenovaný poté, co vstoupila v platnost dočasná dohoda mezi Svatým stolcem a Čínskou lidovou republikou o jmenování biskupů.
29.07.2021

Katolický týdeník: Při papežské mši bude kříž z Česka

Při návštěvě Slovenska (12.–15. září) by měl papež František sloužit poslední den mši svatou v Šaštíně, kam zamíří i naši biskupové. Na pódiu bude navíc umístěn kříž z trámů tornádem poničeného kostela z Moravské Nové Vsi.
28.07.2021

Sestra Francine, unesená v Konžské demokratické republice, je opět svobodná

Sestra Francine, která byla unesená na východě Konžské demokratické republiky, je opět svobodná, informovala o tom organizace Církev v nouzi. Fyzicky je v pořádku, ale je traumatizována. Další informace o pozadí jejího únosu a rychlého propuštění nejsou známé.
28.07.2021