Kampaň na podporu matek s dětmi v nouzi pokračuje na billboardech

Billboardy s motivem spící maminky s dětmi mohou chodci i řidiči spatřit od poloviny června ve velkých městech (Praha, Brno, Jihlava, Olomouc, Ostrava a další) a na výpadových komunikacích po celé republice.
Publikováno: 25. 6. 2002 14:00

Praha: Sdružení Česká katolická charita (ČKCH) pokračuje touto formou v propagaci a podpoře jedné ze svých sociálních služeb - pomoc matkám s dětmi v nouzi. Celostátní akcí, která probíhá od začátku května za podpory České spořitelny, a. s., generálního partnera sdružení ČKCH, chce Charita upozornit veřejnost na problém žen a matek s dětmi, které se z různých důvodů ocitly v těžké životní situaci. Chce vzbudit zájem o jejich osudy a poukázat na to, jak je snadné dostat se do sociální krize.

V souvislosti s kampaní byly vybrány 4 projekty, které Česká spořitelna finančně podpořila: Domov pro matky s dětmi v tísni ve Znojmě, Dětský domov bl. Marie Antoníny Kratochvílové v Řepištích, Denní stacionář pro děti a mládež s kombinovaným postižením v Poličce a Dětské centrum v Grozném.
Znojemská Charita prostředky použije na vybudování nové přístavby domova, v Poličce poslouží na rozšíření stávající kapacity stacionáře, v Řepištích na rekonstrukci objektu bývalé školky a v čečenském Grozném na rozvoj dětského centra.

O každém ze zmíněných projektů uspořádalo sdružení ČKCH během května tiskovou konferenci v místě realizace. Tisková konference o dětském centru v Grozném se konala v Praze. Ke každému projektu byl vytištěn leták se stručnou charakteristikou a fotografií, stejnou formu mají také inzeráty v celostátním tisku.
Autorem fotografií kampaně je významný český fotograf Jindřich Štreit. Z jeho dílny pochází také ústřední černobílý snímek kampaně - spící maminka s dětmi, který je k vidění právě na billboardech.

Sdružení ČKCH provozuje na území celé republiky 29 domovů pro matky s dětmi v tísni. Jako 30. zařízení se k nim řadí Domov na půl cesty sv. Josefa v Plzni.

Kontakt: Jan Oulík, tiskové oddělení sdružení ČKCH; mobil: 0603/89 59 84 nebo Marta Fišerová; mobil: 0603/51 12 42.

Související články

Další aktuality

Dobré umírání může přinést pokoj

Místnost plná přátel, děti, vnoučata, pes. Vzpomínky, smích, slzy a objetí, vůně jídla i otevřené víno. A uprostřed na lůžku odcházející stará paní, kvůli které tu všichni jsou. Tak může vypadat umírání, po kterém nezůstane pocit dluhu.
14.08.2020

Jubilejní pouť k Paladiu města Brna

V rámci letošních oslav Dne Brna bude 15. srpna v 18.00 hodin slavit pontifikální bohoslužbu v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně u obrazu Panny Marie Svatotomské, Paladia města Brna, brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul.
14.08.2020

Biskup Martin David oslaví významné životní jubileum

Apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze biskup Martin David oslaví zítra, na slavnost Nanebevzetí Panny Marie, významné životní jubileum - 50 let.
14.08.2020

Brněnské Zahrady pod Petrovem - místo odpočinku

Díky evropské dotaci byly obnoveny Zahrady pod Petrovem, které jsou součástí areálu katedrály sv. Petra a Pavla. Realizací projektu vznikl unikátní prostor nejen pro odpočinek, ale i pro pořádání kulturních a společenských akcí.
13.08.2020

Jen modlitba a dialog může odvrátit občanskou válku, říká arcibiskup Minska

Po prezidentských volbách v Bělorusku, mimochodem snad jediné zemi, jejíž občané nebyli podrobeni všeobecné koronavirové karanténě, propukly pouliční protesty neuznávající zvolení Alexandra Lukašenka. Demonstrace provází násilí a jedna osoba přitom přišla o život. Představitelka opozice Svjatlana Cichanouská opustila zemi a odešla do sousední Litvy, odkud vybízí k ukončení demonstrací. Mnoho demonstrantů bylo zatčeno. Vatikánský rozhlas se obrátil telefonicky na arcibiskupa Tadeusze Kondrusiewicze v hlavním městě Minsk, aby jej požádal o stanovisko:
13.08.2020