Charita zakoupí na severní Kavkaz holínky a soupravy na spaní

300 párů holínek pro děti v zatopeném uprchlickém táboře v Ingušsku a 72 souprav na spaní pro lidi z horské vesnice Kizljarka, která musela být kvůli povodním evakuována, zakoupí Česká katolická charita.
Publikováno: 2. 7. 2002 18:00

Praha: 300 párů holínek pro děti v zatopeném uprchlickém táboře v Ingušsku a 72 souprav na spaní pro osoby z horské vesnice Kizljarka v mozdocké oblasti, která musela být kvůli probíhajícím povodním evakuována, zakoupí humanitární pracovníci České katolické charity (ČKCH), kteří dlouhodobě působí na severním Kavkaze. Povodně, jaké místní lidé nepamatují, nastaly následkem silných dešťů, které zasáhly v těchto dnech jih Ruska.

Sdružení ČKCH uvolnilo 28.6. částku 200 tisíc korun z rezerv na humanitární pomoc v případě přírodní katastrofy (viz související článek). Touto pomocí chce Charita pomoci obětem záplav, které postihly severní Kavkaz. Lidem, kteří se těžce vzpamatovávají z válečného konfliktu, způsobily lijáky nedozírné škody.

Uprchlický tábor v Ingušsku leží blízko vody, a proto holínky poslouží dětem i během celého roku. Lidé z Kizljarky byli ze zatopené vesnice evakuováni do školy v Mozdoku. Souprava na spaní obsahuje matraci, polštář, peřinu a povlečení.

Sdružení ČKCH vyhlásilo finanční sbírku na účet: 369-369369369/0800 u České spořitelny Praha 1, variabilní symbol 1261.
Prostředky z této sbírky budou použity především na nákup oblečení a obuvi, souprav na spaní, nádobí a čistících prostředků zejména v Severní Osetii.
Věci budou zakoupeny pracovníky ČKCH a distribuovány buď přímo jimi nebo skrze spolupracující organizace, např. Caritas Vladikavkaz.

Podle údajů ruského Ministerstva pro mimořádné záležitosti (EMERCOM) si povodně na jihu Ruské federace vyžádaly již přes 50 obětí, 200 osob je nezvěstných. Téměř 110 tisíc obyvatel zůstalo bez střechy nad hlavou a 70 tisíc lidí muselo být evakuováno. Povodně zničily přes 3 tisíce domů a téměř 4 tisíce domů poškodily.

Kontakt: Jan Oulík, tiskové odd. sdružení ČKCH; mobil: 0603/89 59 84.

Související články

Další aktuality

Přímé přenosy bohoslužeb od 29. září do 4. října 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
29.09.2020

Kardinál Czerny sloužil mši u oltáře sv. Václava ve vatikánské bazilice

Jako každý rok na slavnost sv. Václava oslavila národního patrona také česká komunita žijící v Římě. Bohoslužbu zorganizovali členové České papežské koleje Nepomucenum v čele rektorem, otcem Romanem Czudkem. Svého křestního patrona uctil také velvyslanec České republiky při Svatém stolci, Václav Kolaja, spolu s ostatními členy naší římské ambasády. Mši svatou sloužil kardinál Michael Czerny SI, kterého, jak známo, pojí s naší vlastí rodové kořeny.
28.09.2020

Ve Staré Boleslavi se konala Národní svatováclavská pouť

I přes přísná koronavirová opatření se dnes ve Staré Boleslavi konala Národní svatováclavská pouť. Hlavním celebrantem poutní bohoslužby byl pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka, kazatelem olomoucký arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK. Společně s nimi koncelebrovali čeští a moravští biskupové a řada kněží.
28.09.2020

Obrácení je milost, o kterou musíme neustále prosit

V neděli před polednem se na Svatopetrském náměstí sešlo několik set lidí, aby si v dešti vyslechli pravidelnou papežovu promluvu před mariánskou modlitbou Anděl Páně.
27.09.2020

Papež vyzval evropské církve k duchovnímu výkladu pandemie

Papež ve svém poselství pro účastníky plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí, které se z důvodu pandemie koná 26.-27. října pouze online, ujistil biskupy o své duchovní podpoře.
25.09.2020