Cyrilometodějská pouť na Radhošti

Na svátek slovanských věrozvěstů se koná na vrcholu Radhoště v Moravskoslezských Beskydech poutní slavnost. Mše začínají v 9.30, 11.00 a 14.00 hodin.
Publikováno: 3. 7. 2002 16:00

Radhošť: Tradiční pouť na vrchol Radhoště ke kapli sv. Cyrila a Metoděje nabídne kromě řady atrakcí a prodejních stánků také katolické bohoslužby.

Duchovní z Frenštátu pod Radhoštěm přivítají věřící na první bohoslužbě již v 9.30 hodin.
Hodinu před polednem začíná primiční mše novokněze Przemyslawa Traczyka (z Varšavy), který byl v sobotu 29.6. vysvěcen spolu s dalšími osmi mladými muži na kněze v ostravské katedrále. Poté bude přítomným udělovat novokněžské požehnání.
Duchovní program dále pokračuje ve 14.00 hodin závěrečnou bohoslužbou, kterou bude pouť na Radhošti zakončena.

Více než stoletá kaple sv. Cyrila a Metoděje prochází v posledních letech generální rekonstrukcí. Matice radhošťská, která o poutní místo pečuje, zajistila v minulém roce kompletní opravu dřevěné věže se zvonicí. Během letní sezóny až do 14.9. jsou na vrcholu Radhoště celebrovány mše každou sobotu v 11.00 hodin.

Související články

Další aktuality

Nedělní kázání (nejen) pro děti - 25. neděle v mezidobí

Nedělní kázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti ke 25. neděli v mezidobí.
19.09.2020

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020