Setkání Ekumenických rad církví České republiky a Rakouska

První oficiální setkání ekumenických rad těchto zemí se uskuteční 14. a 15.10. v Praze.
Publikováno: 11. 10. 2002 20:00

Praha: Setkání Ekumenických rad církví České republiky a Rakouska se uskuteční ve dnech 14.-15.10. v pražském sídle Ekumenické rady církví (ERC) v Donské ulici.

Program je složen ze tří hlavních témat:
* Česko-rakouské vztahy
* Charta Oecumenica
* Práce ekumenických rad

Česko-rakouské vztahy budou na programu v pondělí odpoledne. Diskusi povede děkan Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy prof.ThDr. Pavel Filipi a zúčastní se jí také katolický biskup František Radovský z Ekumenické komise České biskupské konference.

Úterý dopoledne bude ve znamení vzájemného informování se o práci ekumenických rad, spolupráci a vztazích mezi církvemi v ČR a Rakousku. Za českou stranu bude mít hlavní slovo předseda ERC v ČR, biskup Slezské církve evangelické a.v. Vladislav Volný.
Odpoledne budou obě delegace jednat o Ekumenické chartě (Charta Oecumenica) - její působnosti, jak ovlivňuje nebo jak může ovlivnit ekumenické vztahy. Diskusi povedou synodní senior Českobratrské církve evangelické Mgr. Pavel Smetana a PhDr. Jan Stříbrný z České křesťanské akademie. Setkání bude zakončeno v úterý navečer.

Kontakt: Jitka Krausová, vedoucí tajemnice ERC v ČR; e-mail: jitka.krausova@email.cz nebo ekumrada@iol.cz; tel/fax: 271 742 326.

Související články

Další aktuality

Přímé přenosy bohoslužeb od 29. září do 4. října 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
29.09.2020

Kardinál Czerny sloužil mši u oltáře sv. Václava ve vatikánské bazilice

Jako každý rok na slavnost sv. Václava oslavila národního patrona také česká komunita žijící v Římě. Bohoslužbu zorganizovali členové České papežské koleje Nepomucenum v čele rektorem, otcem Romanem Czudkem. Svého křestního patrona uctil také velvyslanec České republiky při Svatém stolci, Václav Kolaja, spolu s ostatními členy naší římské ambasády. Mši svatou sloužil kardinál Michael Czerny SI, kterého, jak známo, pojí s naší vlastí rodové kořeny.
28.09.2020

Ve Staré Boleslavi se konala Národní svatováclavská pouť

I přes přísná koronavirová opatření se dnes ve Staré Boleslavi konala Národní svatováclavská pouť. Hlavním celebrantem poutní bohoslužby byl pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka, kazatelem olomoucký arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK. Společně s nimi koncelebrovali čeští a moravští biskupové a řada kněží.
28.09.2020

Obrácení je milost, o kterou musíme neustále prosit

V neděli před polednem se na Svatopetrském náměstí sešlo několik set lidí, aby si v dešti vyslechli pravidelnou papežovu promluvu před mariánskou modlitbou Anděl Páně.
27.09.2020

Papež vyzval evropské církve k duchovnímu výkladu pandemie

Papež ve svém poselství pro účastníky plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí, které se z důvodu pandemie koná 26.-27. října pouze online, ujistil biskupy o své duchovní podpoře.
25.09.2020