Australští biskupové odsoudili krvavý atentát na Bali

Australští katoličtí biskupové ostře odsoudili krvavý atentát, k němuž o víkendu došlo na indonéském ostrově Bali.
Publikováno: 14. 10. 2002 17:00

Sydney (Austrálie)/KNA: Za "odporný zločin" označili australští katoličtí biskupové krvavý atentát, k němuž došlo o víkendu na indonéském ostrově Bali, a při němž zahynulo podle posledních údajů 187 osob a několik set dalších bylo zraněno.

Biskupové ve svém prohlášení, které bylo dnes ráno zveřejněno, varují před tím, aby teroristický útok, který pravděpodobně provedli islámští fundamentalisté, nevedl ke spirále násilí. "Na násilí nelze odpovídat novým násilím", píší biskupové ve svém prohlášení a pokračují, že oprávněná obrana nevinných osob proti terorismu musí respektovat morální a právní principy.

"Pouze vzájemný respekt, porozumění a dialog mohou vést k míru, který bude založen na spravedlnosti," praví se dále v prohlášení. Biskupové rovněž vyhlásili příští neděli (20.10.) "Dnem modliteb a vzpomínek". Všem obětem a pozůstalým po zemřelých vyslovují biskupové svoji hlubokou soustrast.

Související články

Další aktuality

Nedělní kázání (nejen) pro děti - 25. neděle v mezidobí

Nedělní kázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti ke 25. neděli v mezidobí.
19.09.2020

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020