Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Gorbačov navštívil papeže

Datum publikace21. 10. 2002, 19.00
TiskTisk

Michaila Gorbačova, exprezidenta bývalého Sovětského svazu, přijal v sobotu papež Jan Pavel II. k soukromé audienci.

Vatikán/KNA: Bývalý sovětský prezident Michail Gorbačov se v sobotu 19.10. setkal s papežem Janem Pavlem II. k osobnímu rozhovoru. Diskuse se týkala především otázek spojených s procesem sjednocení Evropy a aktuální situace ve světě. Michail Gorbačov opakovaně připomněl zásadní přínos papeže Jana Pavla II. pro normalizaci vztahů mezi Západem a Východem.
Na počátku osobního srdečného přátelství mezi papežem a bývalým sovětským prezidentem byla historická návštěva Michaila Gorbačova ve Vatikánu, která v roce 1989 znamenala zlom v dosavadních rusko-vatikánských vztazích.

Michail Gorbačov přicestoval do Říma, aby se zde zúčastnil v pořadí již 3. světové konference nositelů Nobelovy ceny míru. Gorbačov obdržel tuto cenu v roce 1990 jako ocenění významného podílu tohoto státníka na ukončení studené války a jeho vize společného evropského domu, kterou ve svém politickém působení prosazoval.

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou