Sejdeme se v nebi

V knize "Sejdeme se v nebi", jejímž autorem je generální vikář brněnské diecéze Mons. Jiří Mikulášek, se čtenářům beletristickým způsobem přibližuje životní příběh mladého katolického kněze Jana Buly, jedné z obětí tzv. babické tragédie.
Publikováno: 5. 3. 2003 12:00

Brno: Jan Bula, kněz brněnské diecéze, byl v 50. letech minulého století nespravedlivě odsouzen a v 31 letech popraven.

Narodil se 24.6.1920 v Lukově u Moravských Budějovic. Po maturitě na gymnáziu studoval bohosloví v kněžském alumnátě v Brně na Antonínské ulici, kněžské svěcení přijal 29.7.1945. Jako kooperátor působil v Rokytnici nad Rokytnou, kde ho v dubnu 1951 na základě vymyšleného obvinění zatkla komunistická Státní bezpečnost. V listopadu téhož roku nad ním soud v Jihlavě vynesl předem naplánovaný rozsudek smrti a mladý kněz byl 20.5.1952 v pět hodin ráno popraven.

Autor Jiří Mikulášek shromáždil řadu historických pramenů i osobních svědectví pamětníků s přáním přiblížit zejména mladým lidem tehdejší dobu s příběhem jednoho hrdinství.

Knihu vydalo Biskupství brněnské. Objednávky: telefonicky na čísle 543 235 030 kl. 211 nebo e-mailem na adrese brno@biskupstvi.cz. Knihu můžete zakoupit v prodejně Donum se sídlem v Brně, Petrov 9. Cena: cca 48 Kč.

Související články

Další aktuality

Komunikace na sociálních sítích, lektor Jen Zápotocký

Jak vytvořit kvalitní a efektivní příspěvek na Facebook, Instagram nebo Twitter? Jak a kdy ho publikovat a jak ho dostat k co nejvíce uživatelům? Jednodenní školení je zaměřeno na praktické využití sociálních sítí v marketingu neziskových organizací. Je určeno pro středně pokročilé uživatele sociálních sítí, kteří se chtějí naučit a procvičit si, jak efektivně oslovit lidi, jak plánovat kampaně a jak promovat své aktivity a projekty na sociálních sítích.
17.08.2022

Fotogalerie: Biskupové na CSM v Hradci Králové

Celostátního setkání mládeže v Hradci Králové se zúčastnili čeští a moravští biskupové. Přinášíme fotogalerii pořízenou díky fotografům ze spolku Člověk a víra.
16.08.2022

Výzva IROP - knihovny

První výzvou, kterou vyhlásil Integrovaný regionální operační program v novém programovém období, je výzva zaměřená na revitalizaci, odbornou infrastrukturu a vybavení pro činnost knihoven. Nově mohou dotace čerpat i zřizovatelé základních knihoven se specializovaným knihovním fondem, kterých je řada i církevních.
15.08.2022

Výzva k tiché adoraci za mír na Ukrajině

Čeští a moravští biskupové vyzývají věřící k tiché adoraci za mír na Ukrajině v den svátku Povýšení svatého Kříže.
15.08.2022

Fotogalerie: Celostátní setkání mládeže, 6. den

V neděli 14. srpna se v rámci Celostátního setkání mládeže v Hradci Králové uskutečnilo setkání po diecézích. Mši svatou v neděli sloužil královehradecký biskup Mons. Jan Vokál, kázal ostravsko-opavský biskup Martin David a koncelebrovali i další čeští a moravští biskupové. Podívejte se na fotografie spolku Člověk a Víra.
14.08.2022