Zemřel kardinál Colasuonno

Dlouholetý vatikánský expert na "východní politiku" kardinál Francesco Colasuonno zemřel v sobotu 31.5.2003.
Publikováno: 2. 6. 2003 16:00

Vatikán (KAP): Kardinál Francesco Colasuonno, bývalý vatikánský odborník na "východní politiku" Svatého stolce, zemřel v sobotu 31.5. ve věku 78 let.

Colasuonno ovlivňoval výrazným způsobem v druhé polovině osmdesátých let vatikánskou "východní politiku". Působil nejprve v diplomatických službách Svatého stolce v Africe a v roce 1985 byl jmenován nunciem v Jugoslávii, jediné tehdejší komunisty ovládané zemi, která udržovala se Svatým stolcem diplomatické styky. O rok později jej papež jmenoval jako nuncia se zvláštním posláním do komise, která se specializovala na vztahy s Polskem. V roce 1990 se Colasuonno stal oficiálním zástupcem Svatého stolce v bývalém Sovětském svazu, později v Rusku.

Roku 1994 jmenoval papež Jan Pavel II. Francesca Colasuonna nunciem v Itálii a v roce 1998 byl povolán do kardinálského kolegia.

Další aktuality

"Dejme v sobě prostor Božímu Slovu" připomněl papež František u příležitosti neděle Božího slova

V neděli dopoledne sloužil římský biskup v bazilice sv. Petra mši u příležitosti neděle Božího slova, kterou stanovil v roce 2019 na svátek sv. Jeronýma (30. září) v listu Aperuit illis.
26.01.2020

Papež František: Naší povinností je plnit přednostní přání Boha spasit všechny

V římské bazilice sv. Pavla za hradbami se v sobotu odpoledne konala bohoslužba nešpor, jak je zvykem na svátek Obrácení sv. Pavla, kterým se končí Týden modliteb za jednotu křesťanů.
25.01.2020

Duchovní mezi paragrafy a kánony – lektor JUDr. Jakub Kříž, Ph.D., advokát

Půldenní seminář praktického uvedení do základů práva v kontextu působení v pastoraci. Výklad je strukturován podle životních událostí, v nichž se duchovní ocitá při správě a řízení farnosti.
24.01.2020

Umění rozhovoru - poradenské dovednosti v pastoraci, lektor Mgr. Marek Jargus

Pro kněze, jáhny a seminaristy; max. 20 účastníků; v rámci semináře se účastníci seznámí se základy poradenského rozhovoru od jeho přípravy, otevření, průběhu až k ukončení (cyklický model pomáhajícího rozhovoru).
24.01.2020

Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů – lektor Mgr. Aleš Bednařík

Jednodenní seminář zkušeného Bratislavského lektora a psychologa Vám dá nahlédnout do světa zvládání každodenních konfliktních situací, ať už se jedná o vaše blízké, farníky či cizí lidi, a ukáže Vám principy pozitivní komunikace a strategie (ne)zvládání emočně náročných komunikačních situací.
24.01.2020