Vánoční setkání pro bezdomovce a osamělé lidi

V předvečer Štědrého dne uspořádala Arcidiecézní charita Praha vánoční setkání pro bezdomovce a osamělé lidi.
Publikováno: 23. 12. 2003 19:00

Praha: V Azylovém domě Arcidiecézní charity (ACH) v Praze 8 - Karlíně (Pernerova 20) byli všichni pozváni nejprve na předvánoční bohoslužbu slova, kde se hovořilo o křesťanském smyslu Vánoc a o jejich poselství dnešnímu světu. Potom všichni přítomní dostali teplé jídlo (guláš s chlebem) a nápoj. V závěru byl pro každého připraven balíček s vánočním dárkem. Sešlo se zde asi 120 osob. Setkání se zúčastnil rovněž pražský světící biskup Karel Herbst.

V tyto dny byla v Azylovém domě otevřena jídelna pro sociálně slabé občany; pravidelný výdej teplého jídla bude zahájen v následujících dnech.

Kontakt: Mgr. Pavel Šimek, zástupce ředitele ACH Praha; mobil: 603 516 899; mailto:pavelsimek@volny.cz.

Související články

Další aktuality

Pokračuje celková rekonstrukce opavské konkatedrály za 78 milionů

Až do prosince letošního roku bude probíhat oprava opavské konkatedrály Nanebevzetí Panny Marie. Celková rekonstrukce za téměř 78 milionů korun zde začala v březnu loňského roku. Podařilo se nám podívat dovnitř kostela, který kompletně vyplnilo lešení.
04.08.2020

Pouť k Panně Marii Klokotské se bude letos konat od 13. do 16. srpna 2020

Letošní pouť k Panně Marii Klokotské bude nabitá bohatým duchovním programem. Konat se bude od čtvrtka 13. srpna do neděle 16. srpna.
04.08.2020

Vatikán: Zdravotní stav emeritního papeže Benedikta XVI. není znepokojující

Vatikánské tiskové středisko reagovalo na zprávy, které se objevily včera (3.8. 2020) v médiích ohledně zdravotního stavu emeritního papeže Benedikta XVI. Podle mluvčího Vatikánu není stav emeritního papeže znepokojující, i když Benedikt XVI. trpí bolestivou chorobou.
04.08.2020

Kéž vás uchvátí a vede Mariin příklad, napsal papež mladým do Medžugorje

Papež František zaslal list účastníkům festivalu mládeže (Mladifest) v Medžugorje. Toto setkání se koná každoročně ve dnech 1. – 6. srpna za účasti několika desítek tisíc lidí z více než stovky zemí. Letošní 31. ročník však probíhá za sanitárních restrikcí, tedy s podstatně menší účastí a hlavně po internetu. Nicméně, vůbec poprvé mu věnoval pozornost Petrův nástupce, který zaslal učastníkům zvláštní list prostřednictvím apoštolského nuncia v Bosně a Hercegovině, mons. Luigi Pezzuta, který jej přečetl během zahajovací ceremonie v sobotu v podvečer (1.8.).
03.08.2020

Biskup Bergoglio a eucharistický zázrak v Buenos Aires

Papež František ještě jako buenosaireský biskup schválil vědecké přešetření domnělého eucharistického zázraku, k němuž došlo v letech 1992-1996 a který bývá označován za „eucharistický zázrak z Buenos Aires“. Již jako kardinál pak vícekrát navštívil kostel Nejsvětější Panny Marie v centru argentinského hlavního města, který uchovává znamení tohoto divu, a vedl tam eucharistickou adoraci.
03.08.2020