Vánoční setkání pro bezdomovce a osamělé lidi

V předvečer Štědrého dne uspořádala Arcidiecézní charita Praha vánoční setkání pro bezdomovce a osamělé lidi.
Publikováno: 23. 12. 2003 19:00

Praha: V Azylovém domě Arcidiecézní charity (ACH) v Praze 8 - Karlíně (Pernerova 20) byli všichni pozváni nejprve na předvánoční bohoslužbu slova, kde se hovořilo o křesťanském smyslu Vánoc a o jejich poselství dnešnímu světu. Potom všichni přítomní dostali teplé jídlo (guláš s chlebem) a nápoj. V závěru byl pro každého připraven balíček s vánočním dárkem. Sešlo se zde asi 120 osob. Setkání se zúčastnil rovněž pražský světící biskup Karel Herbst.

V tyto dny byla v Azylovém domě otevřena jídelna pro sociálně slabé občany; pravidelný výdej teplého jídla bude zahájen v následujících dnech.

Kontakt: Mgr. Pavel Šimek, zástupce ředitele ACH Praha; mobil: 603 516 899; mailto:pavelsimek@volny.cz.

Související články

Další aktuality

Čeští biskupové popřáli kardinálu Schönbornovi k jeho dnešním 75. narozeninám

Rakouský kardinál Christoph Schönborn dnes oslavil 75 let.
22.01.2020

Skončilo 121. plenární zasedání ČBK

Biskupové Čech, Moravy a Slezska jednali na 121. plenárním zasedání, které se tentokrát konalo na Arcibiskupství pražském. Jednání se účastnili i předsedové konferencí vyšších řeholních představených, sestra Krista Chládková a arciopat Prokop Siostrzonek.
22.01.2020

Prohlášení České biskupské konference k úsilí o legalizaci eutanazie a asistované sebevraždy

Čeští a moravští biskupové vydali v rámci 121. zasedání ČBK následující prohlášení na téma eutanazie a asistovaná sebevražda.
22.01.2020

Výběrové řízení Biskupství brněnského na místa ředitelů církevních škol

Biskupství brněnské jako zřizovatel vyhlašuje výběrové řízení na obsazení míst ředitelů školských právnických osob: • Biskupské gymnázium Brno • Křesťanská pedagogicko-psychologická poradna Brno • Církevní domov mládeže Petrinum v Brně • Katolické gymnázium Třebíč • Křesťanská základní škola Jihlava • Střední odborná škola sociální u Matky Boží Jihlava Nástup k 1. 7. 2020. Termín uzávěrky přihlášek je 28. 2. 2020.
22.01.2020

Papež František připomněl motto Týdne modliteb za jednotu křesťanů

Při středeční audienci v zaplněné aule Pavla VI. připomněl papež František téma letošního Týdne modliteb za jednotu křesťanů - pohostinnost, které bylo inspirované úryvkem ze Skutků apoštolů „Zachovali se k nám neobyčejně laskavě“. Celý text dnešní katecheze naleznete v článku.
22.01.2020