Svatému otci byla udělena mezinárodní Cena Karla Velikého

Janu Pavlovi II. byla ve středu 24.3. předána ve Vatikánu mimořádná Cena Karla Velikého.
Publikováno: 25. 3. 2004 10:00

Cáchy (D)/KNA: Důvodem udělení Ceny Karla Velikého papeži Janu Pavlu II. je jeho zásluha na rozšíření Evropské unie (EU) na východ. Společně s papežem převzal toto významné evropské ocenění předseda Evropského parlamentu Pat Cox. Vůbec poprvé v dějinách byla tak Cena Karla Velikého udělena dvěma osobám současně.

Jan Pavel II. podle vyjádření výboru pro udílení tohoto mezinárodního ocenění ztělesňuje soubor těch nejlepších hodnot, které se během staletí v Evropě vyvinuly. Významná je jeho podpora mezináboženského dialogu a důraz na skutečnost, že náboženství, etika a morálka jsou nezbytné pro mírové soužití. Pozitivně hodnoceno bylo také jeho úsilí zakotvit náboženské dědictví v ústavě EU.

Související články

Další aktuality

Biskup Nuzík oslaví své 55. narozeniny

Tuto neděli 25. července oslaví Mons. Josef Nuzík, pomocný biskup olomoucký, své 55. narozeniny. Narodil se 25. července 1966 ve Strání na Slovácku.
23.07.2021

Pomoc po záplavách v Německu

Německo se vzpamatovává z mohutných záplav, které zasáhly především západní spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko a Porýní-Falc. Ničivý živel si dosud vyžádal 158 lidských životů, záchranné akce stále pokračují. Panují obavy, že počet obětí ještě poroste. Situace v zemi je nadále nanejvýš napjatá. Charita ČR zorganizovala sbírku na pomoc obětem těchto ničivých záplav.
23.07.2021

Stop Start se svatými - sv. Alfons

23.07.2021

Sestra Anežka Novoměstská v generální správě Školských sester sv. Františka

Ve dnech 4. - 17. července 2021 proběhla v Římě 22. generální kapitula Školských sester sv. Františka. 25 delegátek v jejím závěru zvolilo novou generální představenou sestru Frances Marie Duncan z provincie USA. Z České provincie byla do generální správy, která působí v Římě, zvolena sestra Anežka Novoměstská. Ta zde bude v následujících pěti letech zastávat službu rádkyně a generální sekretářky.
23.07.2021

Program Mezinárodního eucharistického kongresu 2021

Mezinárodní eucharistický kongres se uskuteční v Budapešti ve dnech 5.-12. září 2021. V rámci programu, který zahrnuje přednášky, svědectví, katecheze, panelové diskuse i kulturní akce, vystoupí se svou promluvou také kardinál Dominik Duka.
23.07.2021