Fara v Zátoru u Krnova ožila mládeží

Projekt "Antiochie" zamířil letos do pohraniční oblasti Krnovska. Do obce Zátor, která se před sedmi lety "proslavila" rozsáhlými povodňovými škodami, přijíždějí mladí lidé, aby zde hlásali osobním příkladem a aktivitou svou křesťanskou víru.
Publikováno: 9. 8. 2004 17:00

Zátor: Desítky mladých katolíků tráví léto v Zátoru u Krnova. Přespávají na místní faře a během dne připravují program pro místní děti a mládež. Ve spolupráci s obcí nabízejí zdarma pomoc při letních pracích starším lidem. Vesnice byla letos zařazena do projektu "Antiochia", který se snaží probudit zájem o křesťanství v místech, kde lidé již do kostela téměř nechodí.

"Probíhá již třetí turnus. Mladí se střídají po čtrnácti dnech a snaží se organizovat program pro děti a chodí pomáhat starým lidem. Starostka jim poradila, kdo by jejich pomoc mohl potřebovat," řekl administrátor farnosti Marcel Krajzl, který dodal, že mladí lidé již dvakrát připravili divadelní představení v místní kulturním domě. "Vážím si toho, co tu dělají. Také lidé ve vesnici to přijímají velmi pozitivně. Baví se s nimi i lidé v hospodě," dodal kněz, který v Zátoru působí jeden rok a od září rozjíždí ve své farnosti diecézní volontariát. "Na aktivity Antiochie bude hned po prázdninách navazovat dobrovolná služba tří mladých lidí. Celý rok budou bydlet na faře a pomáhat právě s programem pro děti a mládež," upřesnil kněz.

Projekt "Antiochia" vznikl před třinácti lety jako reakce na pokles religiozity v České republice. S nápadem přišli studenti teologie olomouckého Arcibiskupského kněžského semináře a nadchli pro tuto prázdninovou misijní činnost další mládež. Název "Antiochie" vychází z Bible. Právě ve městě Antiochia byli Ježíšovi učedníci poprvé nazváni křesťany. Inspirováni zkušenostmi prvních křesťanů se mladí lidé snaží žít podle jejich vzoru a osobním příkladem hlásají evangelium v místech, kde se živá víra stala minulostí.

Související články

Další aktuality

Modlitba za domov 2021

Při příležitosti založení Československé republiky se bude od 15. října do dne státního svátku 28. října 2021 konat v Praze na Barrandově již 15. ročník kulturně - duchovního festivalu pro celou rodinu Modlitba za domov. Na vlastní Modlitbě za domov, která proběhne 28. října od 15:00, bude za katolickou církev přítomen plzeňský biskup Tomáš Holub.
25.10.2021

Angelus: Modlitba nežebrá o drobné, ale žádá všechno

V pravidelné promluvě před modlitbou Anděl Páně 24. října ve Vatikánu papež komentoval dnešní evangelium, ve kterém Ježíš při odchodu z Jericha navrací zrak Bartimaiovi. Věnoval se situaci v Libyi a vyzval mezinárodní společenství k řízení migrace. Na závěr poděkoval misionářům za jejich službu a svědectví, za které leckdy platí vlastním životem.
24.10.2021

Už vím - Kolik slepých Pán Ježíš uzdravil?

23.10.2021

Papež v prosinci navštíví Řecko a Kypr, příští rok pojede do Oceánie

Papež František na začátku prosince navštíví Řecko a Kypr. Příští rok pojede do Oceánie, informovala agentura AFP. Do které země v Oceánii vyrazí, ale hlava katolické církve neupřesnila. Papež letos navštívil Irák, v září byl v Maďarsku a na Slovensku.
23.10.2021

Ceny Celestýna Opitze za roky 2020 a 2021

V pátek 22. října 2021 byly v kostele sv. Šimona a Judy v Praze řádem milosrdných bratří uděleny Ceny Celestýna Opitze za vzor v péči o nemocné a potřebné, a to za roky 2020 a 2021, oceněno tak bylo 6 laureátů.
23.10.2021