Radio Vatikán má nového generálního ředitele

Papež Benedikt XVI. jmenoval nového generálního ředitele Radia Vatikán. Stal se jím P. Federico Lombardi SJ.
Publikováno: 7. 11. 2005 13:00

Vatikán/ZENIT: P. Federico Lombardi, který pracoval 15 let jako programový ředitel Radia Vatikán, nahradil ve funkci generálního ředitele P. Pasquala Borromea.

Federico Lombardi se narodil 29.8.1942 v Saluzzo, na severu Itálie. Roku 1960 vstoupil do Tovaryšstva Ježíšova. Licenciát získal z filozofie a teologie na Jezuitském institutu a doktorát z matematiky na Turínské univerzitě. Po studiích byl v roce 1972 vysvěcen na kněze. Později působil v měsíčníku italských jezuitů "La Civiltà Cattolica". Ve Vatikánském rozhlasu pracoval P. Lombardi jako programový ředitel od roku 1991. O 10 let později se stal také generálním ředitelem Vatikánské televize.

Novým programovým ředitelem byl papežem jmenován jezuitský kněz Andrzej Koprowski.

Další aktuality

Papež k Centru Simona Wiesenthala: Nikoli řešení silou, nýbrž cesta sbližování

Spojuje nás přání přivádět svět k většímu respektu vůči lidské důstojnosti, která náleží každému člověku rovným dílem a nezávisí na jeho původu, náboženství a společenském postavení.
20.01.2020

Arcibiskup Cyril Vasiľ byl jmenován apoštolským administrátorem košické eparchie

Papež František jmenoval apoštolského administrátora „sede plena“ košické eparchie pro katolíky byzantského obřadu Jeho Excelenci Mons. Cyrila Vasiľa SJ, titulárního arcibiskupa Ptolemaidy v Libyi, který dosud působil ve funkci sekretáře Kongregace pro východní církve.
20.01.2020

Kardinál Czerny převzal diakonii sv. Michaela Archanděla ve čtvrti Pietralata

Ve farnosti sv. Michala Archanděla na východním předměstí Říma Pietralata se v neděli 19. ledna konala slavnost převzetí titulu kardinálské diakonie kardinálem Michaelem Czernym, podtajemníkem Sekce pro migranty a uprchlíky dikasteria pro integrální lidský rozvoj. Diakonii sv. Michaela Archanděla mu přidělil Svatý Otec František při konzistoři 5. října 2019 spolu s kardinálskými insigniemi.
20.01.2020

Papež vyzval k hledání mírového řešení pro Libyi

Svatopetrské náměstí zalité sluncem dnes v poledne zarámovalo shromáždění asi třiceti tisíc poutníků, kteří se sešli k modlitbě s papežem.
19.01.2020

Papež: Pohostinnost je ekumenická ctnost

Helsinský luteránský biskup Teemu Laajasalo vedl finskou ekumenickou delegaci, která dnes navštívila papeže Františka, a v níž byly kromě finské evangelicko-luteránské a pravoslavné církve zastoupeni též římští katolíci. Každoroční audience, jejíž tradice se datuje rokem 1985, předznamenala Týden modliteb za jednotu křesťanů, který začíná v sobotu. Finské náboženské představitele při jejich ekumenické pouti do Vatikánu doprovází chlapecký sbor Cantores Minores z helsinské katedrály.
18.01.2020