Papež poděkoval za práci českému skladateli Miloši Bokovi

Prostřednictvím Msgr. Gabriela Caccia zaslal papež Benedikt XVI. poděkování Miloši Bokovi za CD nahrávky jeho skladeb, fotografie z chrámových provedení posledních 20 let a osobní dopis.
Publikováno: 14. 3. 2006 17:00

Praha/ELGAR: Dary od skladatele chrámové hudby Miloše Boka předal papeži při loňské návštěvě "Ad limina apostolorum" plzeňský biskup František Radkovský. Svatý otec Miloši Bokovi upřímně děkuje za "krásné znamení sounáležitosti s nástupcem sv. Petra a s jeho univerzálním pastýřským posláním".
Msgr. Caccia v dopise dále uvádí, že papež Benedikt XVI. zahrnuje jeho naléhavý úkol do svých modliteb a vyprošuje stálou Boží ochranu a bohaté Boží požehnání.

Celé znění dopisu je k dispozici na internetové adrese: http://www.elgar.cz/Vatican.htm.

Související články

Další aktuality

Velikonoční výzva českých a moravských biskupů

Čeští a moravští biskupové vyzývají věřící, aby na Bílou sobotu po setmění, zapálili za okny domovů svíčku, případně vystavili obraz Ježíše Krista.
03.04.2020

ČBK podporuje Sbírku pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci!

ČBK, jako zřizovatel Charity ČR, jednoznačně podporuje vyhlášenou Sbírku pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci. Čeští a moravští biskupové proto vyzývají věřící, aby dle svých možností, na tuto sbírku přispěli. Katolická církev se tak v této zcela mimořádné situaci aktivně hlásí na pomoc společnosti a státu, a chce podpořit finančně ty, kteří to nyní nejvíce potřebují.
03.04.2020

Modlitba pro čas epidemie

Zástupkyně šéfredaktora jezuitského magazínu America - Kerry Weber, připravila modlitbu, kterou nabízí pro období ohrožení koronavirem. Redakce jezuitského portálu Jesuits Global ji doporučuje jezuitům, všem jejich spolupracovníkům na celém světě a nejen jim. Přinášíme vám český překlad.
03.04.2020

Zůstaňme sjednoceni!

Společné prohlášení předsedů COMECE (Komise evropských biskupských konferencí) a CEC (Konference evropských církví) k situaci pandemie COVID – 19.
03.04.2020

Papežská misijní díla zřizují na podporu misijních zemí Misijní fond solidarity KORONA

Misijní země se stejně jako Česká republika potýkají s pandemií koronaviru. Izolace nám znepříjemňuje každodenní život, ale pro chudé lidi v misiích jsou dlouhodobá karanténní opatření ještě mnohem náročnější.
03.04.2020