Skautské vyznamenání pro biskupa Radkovského

Zástupci západočeských skautů dnes slavnostně předali plzeňskému biskupovi Františku Radkovskému vyznamenání bronzová Syrinx.
Publikováno: 10. 5. 2006 21:00

Plzeň: Vyznamenání Syrinx je předáváno již od roku 1920 a každoročně je uděluje náčelnictvo kmene dospělých "oldskautů" za zásluhy ve skautském hnutí.
"Bratra Františka chceme ocenit především za jeho duchovní činnost ve skautingu a za jeho působení mezi mladými lidmi," řekl při předávání Syrinx náčelník kmene oldskautů pro Plzeňský kraj Antonín Skřivan s tím, že duchovní rozměr je nedílnou součástí skautského hnutí, i když se na něj někdy trochu zapomíná.

Biskup František Radkovský zavzpomínal na své skautské začátky, kdy v roce 1969 vstoupil do skautu jako bohoslovec v semináři v Litoměřicích a skautský slib skládal za přítomnosti kardinála Štěpána Trochty. V současné době je čestným členem skautského střediska Ichtys v Plzni, setkává se s mladými skauty a pravidelně navštěvuje skautské lesní školy.

Související články

Další aktuality

Přímé přenosy bohoslužeb od 29. září do 4. října 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
29.09.2020

Kardinál Czerny sloužil mši u oltáře sv. Václava ve vatikánské bazilice

Jako každý rok na slavnost sv. Václava oslavila národního patrona také česká komunita žijící v Římě. Bohoslužbu zorganizovali členové České papežské koleje Nepomucenum v čele rektorem, otcem Romanem Czudkem. Svého křestního patrona uctil také velvyslanec České republiky při Svatém stolci, Václav Kolaja, spolu s ostatními členy naší římské ambasády. Mši svatou sloužil kardinál Michael Czerny SI, kterého, jak známo, pojí s naší vlastí rodové kořeny.
28.09.2020

Ve Staré Boleslavi se konala Národní svatováclavská pouť

I přes přísná koronavirová opatření se dnes ve Staré Boleslavi konala Národní svatováclavská pouť. Hlavním celebrantem poutní bohoslužby byl pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka, kazatelem olomoucký arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK. Společně s nimi koncelebrovali čeští a moravští biskupové a řada kněží.
28.09.2020

Obrácení je milost, o kterou musíme neustále prosit

V neděli před polednem se na Svatopetrském náměstí sešlo několik set lidí, aby si v dešti vyslechli pravidelnou papežovu promluvu před mariánskou modlitbou Anděl Páně.
27.09.2020

Papež vyzval evropské církve k duchovnímu výkladu pandemie

Papež ve svém poselství pro účastníky plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí, které se z důvodu pandemie koná 26.-27. října pouze online, ujistil biskupy o své duchovní podpoře.
25.09.2020