Skautské vyznamenání pro biskupa Radkovského

Zástupci západočeských skautů dnes slavnostně předali plzeňskému biskupovi Františku Radkovskému vyznamenání bronzová Syrinx.
Publikováno: 10. 5. 2006 19:00

Plzeň: Vyznamenání Syrinx je předáváno již od roku 1920 a každoročně je uděluje náčelnictvo kmene dospělých "oldskautů" za zásluhy ve skautském hnutí.
"Bratra Františka chceme ocenit především za jeho duchovní činnost ve skautingu a za jeho působení mezi mladými lidmi," řekl při předávání Syrinx náčelník kmene oldskautů pro Plzeňský kraj Antonín Skřivan s tím, že duchovní rozměr je nedílnou součástí skautského hnutí, i když se na něj někdy trochu zapomíná.

Biskup František Radkovský zavzpomínal na své skautské začátky, kdy v roce 1969 vstoupil do skautu jako bohoslovec v semináři v Litoměřicích a skautský slib skládal za přítomnosti kardinála Štěpána Trochty. V současné době je čestným členem skautského střediska Ichtys v Plzni, setkává se s mladými skauty a pravidelně navštěvuje skautské lesní školy.

Související články

Další aktuality

V Římě zemřel slovenský kardinál Jozef Tomko

V pondělí 8.8. 2022 v brzkých ranních v Římě zemřel kard. Jozef Tomko, emeritní prefekt Kongregace pro evangelizaci národů.
09.08.2022

Mše svatá za oběti sexuálního zneužívání v církvi

25. srpna od 18.00 hodin se v klášteře dominikánů v Olomouci uskuteční mše svatá, při které se budeme modlit za všechny oběti sexuálních deliktů (nejen) v katolické církvi. Mše je součástí programu konference na téma Šetření sexuálních deliktů v katolické církvi, která proběhne od 25. – 26. srpna v Olomouci, ale na bohoslužbu je zvána široká veřejnost. Koncelebrovat budou také biskupové Zdenek Wasserbauer, pomocný biskup pražský a Josef Nuzík, administrátor Arcidiecéze olomoucké.
05.08.2022

Charita Česká republika bude opět pomáhat lidem s exekucemi v rámci Milostivého léta II

Celkem 66 charitních poraden rozesetých na území Česka je připraveno od 1. září do 30. listopadu letošního roku pomáhat dlužníkům veřejnoprávních institucí, státních a polostátních firem umořit vysoké úroky, penále a náklady na exekuce, které mnohdy několikanásobně přesahují samotnou výši dluhu a pro dlužníky a jejich rodiny jsou ekonomicky likvidační. Dlužníci, kteří se chtějí zbavit svých dluhů, mají příležitost využít mimořádnou „dluhovou amnestii“ v rámci Milostivého léta II.
04.08.2022

Konference na téma šetření sexuálních deliktů v církvi se uskuteční v Olomouci

Cyrilometodějská fakulta Univerzity Palackého v Olomouci společně s Českou biskupskou konferencí pořádá od 25. – 26. srpna konferenci na téma Šetření sexuálních deliktů v katolické církvi. Cílem konference je prohloubení teoretických a praktických dovedností při šetření těchto činů v katolické církvi.
02.08.2022

Text národní syntézy Synody o synodalitě

Na Velehradě se 6. července 2022 uskutečnilo Národní synodální setkání, kterým vyvrcholila národní fáze synodálního procesu Synody o synodalitě: Společenství, spoluúčast, poslání. Přinášíme finální text národní syntézy, do kterého byly zapracovány rovněž připomínky vzešlé z tohoto velehradského setkání.
22.07.2022