Kardinál Sodano vydal knihu svých promluv

V tiskovém středisku Apoštolského stolce byla ve čtvrtek 7.9.2006 představena nová kniha státního sekretáře kardinála Angela Sodana. Il lievito del Vangelo. La presenza della Santa Sede nella vita dei popoli.
Publikováno: 8. 9. 2006 13:32

Vatikán: Kardinál Angelo Sodano do svého úřadu nastoupil 1.12.1990 a v příštím týdnu svou službu ukončí. Knihu jeho promluv k představitelům států a dalších diplomatických a církevních projevů představili Mons. Gabriele Giordano Caccia a Pietro Parolin. Italské vydání publikace s názvem "Il lievito del Vangelo. La presenza della Santa Sede nella vita dei popoli" (Kvas evangelia. Přítomnost Apoštolského stolce v životech lidí.) obsahuje 12 promluv kardinála Sodana, který zastával úřad státního sekretáře téměř 16 let, během pontifikátu Jana Pavla II. a Benedikta XVI.

Mons. Parolin poukázal na to, jak složité a bez odpočinku bylo dlouhé období služby kardinála Sodana církvi. "Mám na mysli konec studené války, dva konflikty v zálivu, válku na Balkáně a vypuknutí mezinárodního terorismu, po 11.9.2001," uvedl.

Ve své knize se kardinál Sodano věnuje otázce důstojnosti lidkých bytostí, tématu solidarity  nebo potřebou umístit etické hodnoty do základů všech forem sociální struktury a lidského spolužití.

Nově jmenovaný státní sekretář Apoštolského stolce kardinál Tarcisio Bertone se úřadu ujme 15.9.2006.

Další aktuality

Aktualizovaný program papežské cesty do Thajska a Japonska

Přinášíme aktualizovaný program 32. apoštolské zahraniční cesty papeže Františka. Dnes 19. listopadu ve večerních vycestuje Svatý otec do Thajska, kde navštíví  hlavní město Bangkok a v sobotu 23. listopadu se přesune na čtyřdenní návštěvu Japonska, kde kromě hlavního města Tokia zavítá také do Nagasaki a Hirošimy. Zpět do Říma se vrátí v úterý 26. listopadu. V programu uvádíme také čas, kdy můžete jednotlivé body programu sledovat na TV Noe.
19.11.2019

Svatý otec zaslal do Thajska a Japonska videoposelství

Před nadcházející zahraniční cestou zaslal papež František svá videoposelství obyvatelům Thajska a Japonska, jejichž země v tomto týdnu navštíví. V Thajsku chce Svatý otec položit důraz na mezináboženský dialog a mottem japonské cesty je „Chránit život“. Videoposelství přinášíme v plném znění.
19.11.2019

V Římě se konalo zasedání Dikasteria pro laiky, rodinu a život

V minulém týdnu se ve dnech 13.-16. listopadu konalo v Římě první plenární zasedání Dikasteria pro laiky, rodinu a život, založeného papežem Františkem v roce 2015. Poslední den zasedání se asi 60 účastníků setkalo se Svatým otcem. Českou republiku zde zastupoval P. Jan Balík.
19.11.2019

Katolický týdeník: Jsme svědky pravdy?

Právě v těchto dnech před třiceti lety prožívali lidé v Československu období velké naděje. Mottem této bouřlivé etapy moderní historie se stala věta, které se dnes spousta lidí cynicky vysmívá: Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.
19.11.2019

Církevní školy opět v hledáčku médií

Dívky, které by jinak skončily na ulici nebo doma s invalidním důchodem, mají už třicet let útočiště v Dívčí katolické střední škole. V klášteře Křižovníků s červenou hvězdou u Karlova mostu, kde se naše nejstarší církevní škola nachází, v tuhle chvíli studuje přes padesát dívek. Řád založila sv. Anežka Česká, kterou si tento rok připomínáme i v souvislosti s 30. výročím jejího svatořečení a událostmi roku 1989. Podívejte se na reportáž Jolany Matějkové zde: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/219452801240035/video/733643
19.11.2019