Polskou cenu Fénix 2007 obdržel Tomáš Halík

Prestižní cena polských katolických nakladatelství Fénix 2007 v kategorii "zahraniční autor" byla na Varšavském knižním veletrhu udělena českému teologovi a filozofovi Tomáši Halíkovi za knihu Vzýván i nevzýván. ENGLISH
Publikováno: 16. 4. 2007 16:30

Praha: Na Varšavském knižním veletrhu byl v kategorii "zahraniční autor" oceněn prof. Tomáš Halík – jeho kniha Vzýván i nevzýván, soubor přenášek pronesených na několika předních evropských univerzitách, byla odměněna prestižní cenou polských katolických nakladatelství Fénix 2007.

Zároveň zde byl uveden polský překlad Noci zpovědníka, už sedmé Halíkovy knihy, která v Polsku vyšla v posledních letech. Tato kniha byla loni oceněna Cenou českého literárního fondu v oboru původní české literární tvorby a v příštím roce vyjde v anglickém překladu v nakladatelství Doubleday v New Yorku, Londýně, Torontu a Sydney.

Související články

Další aktuality

Úžas, služba, odvaha: Františkův program pro mladé lidi v Řecku

Poslední papežovo veřejné vystoupení v Řecku symbolicky patřilo budoucnosti této země, tedy jejím mladým lidem, nejenom rodilým Řekům, ale též potomkům zahraničních přistěhovalců, konkrétně pak zástupcům řecké katolické mládeže ze všech koutů této země a studentům katolické školy sv. Dionýsia na severním předměstí Athén. Tuto instituci původně spravovaly voršilky, působící v Řecku od sedmnáctého století (1670), avšak před několika lety (2017) ji svěřily do výchovné misie školských bratří.
06.12.2021

Odpověď arcibiskupa Graubnera na veřejný dopis časopisu Te Deum o vakcinaci

Přinášíme odpověď arcibiskupa Jana Graubnera, předsedy ČBK, na otevřený dopis časopisu Te Deum ohledně výzvy předsedy ČBK k očkování proti nemoci covid-19.
06.12.2021

Nelze mlčet k situaci či ji ignorovat

Přinášíme text apelu Rady Iustitia et Pax v souvislosti s uprchlickou krizí na hranicích Polska a Běloruska.
06.12.2021

Přímé přenosy bohoslužeb od 6. do 12. prosince 2021

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
06.12.2021

Papež v Athénách: Konverze nám pomáhá překonat existenciální pouště

Papež František předsedal mši svaté v řeckých Athénách a vybídl řecké katolíky, aby zůstali v naději navzdory „existenciálním pouštím“ našich životů, protože Pán je tu vždy, aby zaplnil naši prázdnotu, pokud mu uvolníme místo.
05.12.2021