Koncert s díly Miloše Boka v Jablonném

V Jablonném v Podještědí bude v sobotu 26.5.2007 koncert skladeb Miloše Boka a dominikáni zde požehnají skladatelovo CD oratorium Svatá Zdislava.
Publikováno: 24. 5. 2007 15:30

Jablonné v Podještědí: V sobotu 26.5.2007 v 16.00 hodin se v bazilice sv. Vavřince a sv. Zdislavy uskuteční slavnostní koncert chrámové hudby pořádaný Krajským úřadem Libereckého kraje, městem Jablonné v Podještědí, Řádem bratří kazatelů – dominikánů a Uměleckým sdružením Elgar. Na koncertu zazní díla Missa solemnis, "Nekonečná sláva Boha Otce" a "Epilog" hudebního skladatele, dirigenta a varhaníka Miloše Boka. Ještě před koncertem požehnají představení dominikánského řádu CD s oratoriem Svatá Zdislava, ze kterého skladby "Nekonečná sláva Boha Otce" a "Epilog" pocházejí.

Miloš Bok působil v letech 1990-2000 v Jablonném jako poutní varhaník. U příležitosti svatořečení sv. Zdislavy zkomponoval na objednávku dominikánského řádu a P. Jindřicha Gieslera OP oratorium, jež dosud pro svoji náročnost a monumentalitu nebylo vcelku provedeno. Některé části oratoria na tomto koncertě však zazní.

Skladby "Missa solemnis", "Nekonečná sláva Boha Otce" a "Epilog" zazní v podání více než 150 účinkujících. Mezi nimi se představí např. Pavla Zobalová – soprán, Tereza Roglová – alt, Miloslav Pelikán – tenor, Pavel Vančura – bas, Karlovarský pěvecký sbor, Pěvecký sbor Fontána Mariánské Lázně a orchestr Čeští symfoničtí sólisté pod vedením autora.

Kontakt:

Umělecké sdružení Elgar

Mgr. Petr Válek

e-mail: petr.valek@elgar.cz

 

Foto: Umělecké sdružení Elgar, Marek Zezulka

Související články

Další aktuality

Podpořme zaměstnávání handicapovaných dívek

Dívčí katolická střední škola Praha handicapované dívky nejen vzdělává, ale rovněž i zaměstnává – ve školní chráněné dílně Inspirace. Prosíme, podpořte nebo svým známým doporučte kampaň na Startovači zaměřenou právě na pomoc zaměstnávání handicapovaných dívek a žen. Zde: https://www.startovac.cz/projekty/inspirace-pro-tebe/ Děkujeme!!!
27.01.2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 27. ledna do 2. února 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
27.01.2020

Prohlášení předsednictva Rady evropských biskupských konferencí (CCEE) a předsedy Komise biskupských konferencí zemí Evropské unie (COMECE) k 75. výročí osvobození německého nacistického vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau.

27.01.2020

"Dejme v sobě prostor Božímu Slovu" připomněl papež František u příležitosti neděle Božího slova

V neděli dopoledne sloužil římský biskup v bazilice sv. Petra mši u příležitosti neděle Božího slova, kterou stanovil v roce 2019 na svátek sv. Jeronýma (30. září) v listu Aperuit illis.
26.01.2020

Papež František: Naší povinností je plnit přednostní přání Boha spasit všechny

V římské bazilice sv. Pavla za hradbami se v sobotu odpoledne konala bohoslužba nešpor, jak je zvykem na svátek Obrácení sv. Pavla, kterým se končí Týden modliteb za jednotu křesťanů.
25.01.2020