Koncert s díly Miloše Boka v Jablonném

24. 05. 2007 Rubrika: Domácí
V Jablonném v Podještědí bude v sobotu 26.5.2007 koncert skladeb Miloše Boka a dominikáni zde požehnají skladatelovo CD oratorium Svatá Zdislava.

Jablonné v Podještědí: V sobotu 26.5.2007 v 16.00 hodin se v bazilice sv. Vavřince a sv. Zdislavy uskuteční slavnostní koncert chrámové hudby pořádaný Krajským úřadem Libereckého kraje, městem Jablonné v Podještědí, Řádem bratří kazatelů – dominikánů a Uměleckým sdružením Elgar. Na koncertu zazní díla Missa solemnis, "Nekonečná sláva Boha Otce" a "Epilog" hudebního skladatele, dirigenta a varhaníka Miloše Boka. Ještě před koncertem požehnají představení dominikánského řádu CD s oratoriem Svatá Zdislava, ze kterého skladby "Nekonečná sláva Boha Otce" a "Epilog" pocházejí.

Miloš Bok působil v letech 1990-2000 v Jablonném jako poutní varhaník. U příležitosti svatořečení sv. Zdislavy zkomponoval na objednávku dominikánského řádu a P. Jindřicha Gieslera OP oratorium, jež dosud pro svoji náročnost a monumentalitu nebylo vcelku provedeno. Některé části oratoria na tomto koncertě však zazní.

Skladby "Missa solemnis", "Nekonečná sláva Boha Otce" a "Epilog" zazní v podání více než 150 účinkujících. Mezi nimi se představí např. Pavla Zobalová – soprán, Tereza Roglová – alt, Miloslav Pelikán – tenor, Pavel Vančura – bas, Karlovarský pěvecký sbor, Pěvecký sbor Fontána Mariánské Lázně a orchestr Čeští symfoničtí sólisté pod vedením autora.

Kontakt:

Umělecké sdružení Elgar

Mgr. Petr Válek

e-mail: petr.valek@elgar.cz

 

Foto: Umělecké sdružení Elgar, Marek Zezulka