Koncert s díly Miloše Boka v Jablonném

V Jablonném v Podještědí bude v sobotu 26.5.2007 koncert skladeb Miloše Boka a dominikáni zde požehnají skladatelovo CD oratorium Svatá Zdislava.
Publikováno: 24. 5. 2007 15:30

Jablonné v Podještědí: V sobotu 26.5.2007 v 16.00 hodin se v bazilice sv. Vavřince a sv. Zdislavy uskuteční slavnostní koncert chrámové hudby pořádaný Krajským úřadem Libereckého kraje, městem Jablonné v Podještědí, Řádem bratří kazatelů – dominikánů a Uměleckým sdružením Elgar. Na koncertu zazní díla Missa solemnis, "Nekonečná sláva Boha Otce" a "Epilog" hudebního skladatele, dirigenta a varhaníka Miloše Boka. Ještě před koncertem požehnají představení dominikánského řádu CD s oratoriem Svatá Zdislava, ze kterého skladby "Nekonečná sláva Boha Otce" a "Epilog" pocházejí.

Miloš Bok působil v letech 1990-2000 v Jablonném jako poutní varhaník. U příležitosti svatořečení sv. Zdislavy zkomponoval na objednávku dominikánského řádu a P. Jindřicha Gieslera OP oratorium, jež dosud pro svoji náročnost a monumentalitu nebylo vcelku provedeno. Některé části oratoria na tomto koncertě však zazní.

Skladby "Missa solemnis", "Nekonečná sláva Boha Otce" a "Epilog" zazní v podání více než 150 účinkujících. Mezi nimi se představí např. Pavla Zobalová – soprán, Tereza Roglová – alt, Miloslav Pelikán – tenor, Pavel Vančura – bas, Karlovarský pěvecký sbor, Pěvecký sbor Fontána Mariánské Lázně a orchestr Čeští symfoničtí sólisté pod vedením autora.

Kontakt:

Umělecké sdružení Elgar

Mgr. Petr Válek

e-mail: petr.valek@elgar.cz

 

Foto: Umělecké sdružení Elgar, Marek Zezulka

Související články

Další aktuality

Papež Thajcům: Jste lid úsměvu

Dnešním dnem začal oficiální program papežovy návštěvy v Bangkoku. Dopoledne se Svatý otec setkal s předsedou thajské vlády a veřejnými činiteli. Poté následovala návštěva u nejvyššího patriarchy buddhistů a nemocnice St. Louis. Posledním bodem programu byla mše svatá, která se konala na národním stadiónu.
21.11.2019

Papež František dorazil do Thajska

Dnes v brzkých ranních hodinách středoevropského času dorazil papež František do Thajska, kde zahájil svoji 32. zahraniční cestu. Na letišti v Bangkoku ho kromě oficiální delegace přivítala i jeho sestřenice řeholnice Ana Rosa Sivoriová, která uvedla, že v zemi panuje tzv. „papežská horečka“, neboť všichni chtějí vidět papeže.
20.11.2019

Vyjádření kardinála Dominika Duky k rozhodnutí Krajského soudu v Brně

Přinášíme vyjádření kardinála Dominika Duky k dnešnímu rozhodnutí Krajského soudu v Brně, který zamítl žalobu ohledně omluvy Brněnských divadel za uvedení hry O. Frljiče.
20.11.2019

Ignác Stuchlý pokročil směrem k blahořečení

Dne 5. listopadu 2019 se sešel poradní sbor teologů-konzultorů při vatikánské Kongregaci pro blahořečení a jednomyslně schválili dokument o hrdinských ctnostech Božího služebníka Ignáce Stuchlého (1869–1953), od jehož narození v polovině prosince uplyne 150 let. Je to druhý krůček k oficiálnímu prohlášení zakladatele českého salesiánského díla za „ctihodného“. Třetím krokem bude schválení kauzy od kardinálů téže kongregace.
20.11.2019

Tomáš Kraus: Zájem veřejnosti o Červenou středu nás velmi potěšil

Příští středu 27. listopadu se v Praze a v dalších městech a obcích ČR uskuteční iniciativa Červená středa (#RedWednesday), která chce veřejně připomenout všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Při této příležitosti jsme udělali rozhovor s Tomášem Krausem, tajemníkem Federace židovských obcí, která se na této akci podílí společně s ČBK a ERC.
20.11.2019