Koncert s díly Miloše Boka v Jablonném

V Jablonném v Podještědí bude v sobotu 26.5.2007 koncert skladeb Miloše Boka a dominikáni zde požehnají skladatelovo CD oratorium Svatá Zdislava.
Publikováno: 24. 5. 2007 15:30

Jablonné v Podještědí: V sobotu 26.5.2007 v 16.00 hodin se v bazilice sv. Vavřince a sv. Zdislavy uskuteční slavnostní koncert chrámové hudby pořádaný Krajským úřadem Libereckého kraje, městem Jablonné v Podještědí, Řádem bratří kazatelů – dominikánů a Uměleckým sdružením Elgar. Na koncertu zazní díla Missa solemnis, "Nekonečná sláva Boha Otce" a "Epilog" hudebního skladatele, dirigenta a varhaníka Miloše Boka. Ještě před koncertem požehnají představení dominikánského řádu CD s oratoriem Svatá Zdislava, ze kterého skladby "Nekonečná sláva Boha Otce" a "Epilog" pocházejí.

Miloš Bok působil v letech 1990-2000 v Jablonném jako poutní varhaník. U příležitosti svatořečení sv. Zdislavy zkomponoval na objednávku dominikánského řádu a P. Jindřicha Gieslera OP oratorium, jež dosud pro svoji náročnost a monumentalitu nebylo vcelku provedeno. Některé části oratoria na tomto koncertě však zazní.

Skladby "Missa solemnis", "Nekonečná sláva Boha Otce" a "Epilog" zazní v podání více než 150 účinkujících. Mezi nimi se představí např. Pavla Zobalová – soprán, Tereza Roglová – alt, Miloslav Pelikán – tenor, Pavel Vančura – bas, Karlovarský pěvecký sbor, Pěvecký sbor Fontána Mariánské Lázně a orchestr Čeští symfoničtí sólisté pod vedením autora.

Kontakt:

Umělecké sdružení Elgar

Mgr. Petr Válek

e-mail: petr.valek@elgar.cz

 

Foto: Umělecké sdružení Elgar, Marek Zezulka

Související články

Další aktuality

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
20.09.2019

Náboženská výchova ve školách v Evropě

Ve většině zemí EU (s katolickou tradicí) je vyučování náboženství ve státních školách  ovlivňováno jednotlivými církvemi. O tom, jaká je situace ve výuce náboženství v jednotlivých zemích Evropy informuje P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce České biskupské konference.
20.09.2019

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019