Koncert s díly Miloše Boka v Jablonném

V Jablonném v Podještědí bude v sobotu 26.5.2007 koncert skladeb Miloše Boka a dominikáni zde požehnají skladatelovo CD oratorium Svatá Zdislava.
Publikováno: 24. 5. 2007 15:30

Jablonné v Podještědí: V sobotu 26.5.2007 v 16.00 hodin se v bazilice sv. Vavřince a sv. Zdislavy uskuteční slavnostní koncert chrámové hudby pořádaný Krajským úřadem Libereckého kraje, městem Jablonné v Podještědí, Řádem bratří kazatelů – dominikánů a Uměleckým sdružením Elgar. Na koncertu zazní díla Missa solemnis, "Nekonečná sláva Boha Otce" a "Epilog" hudebního skladatele, dirigenta a varhaníka Miloše Boka. Ještě před koncertem požehnají představení dominikánského řádu CD s oratoriem Svatá Zdislava, ze kterého skladby "Nekonečná sláva Boha Otce" a "Epilog" pocházejí.

Miloš Bok působil v letech 1990-2000 v Jablonném jako poutní varhaník. U příležitosti svatořečení sv. Zdislavy zkomponoval na objednávku dominikánského řádu a P. Jindřicha Gieslera OP oratorium, jež dosud pro svoji náročnost a monumentalitu nebylo vcelku provedeno. Některé části oratoria na tomto koncertě však zazní.

Skladby "Missa solemnis", "Nekonečná sláva Boha Otce" a "Epilog" zazní v podání více než 150 účinkujících. Mezi nimi se představí např. Pavla Zobalová – soprán, Tereza Roglová – alt, Miloslav Pelikán – tenor, Pavel Vančura – bas, Karlovarský pěvecký sbor, Pěvecký sbor Fontána Mariánské Lázně a orchestr Čeští symfoničtí sólisté pod vedením autora.

Kontakt:

Umělecké sdružení Elgar

Mgr. Petr Válek

e-mail: petr.valek@elgar.cz

 

Foto: Umělecké sdružení Elgar, Marek Zezulka

Související články

Další aktuality

Obnovujeme živobytí na severu Iráku

Charita Česká republika spustila v březnu 2020 nový projekt, jehož cílem je podpora živobytí zranitelných rodin jak v městských, tak venkovských částech provincie Ninive na severu Iráku. Soustředíme se na komunity kolem měst Karakoš, Karemlaš a Bartella 30 minut jihovýchodně od Mosulu a 50 minut severozápadně od Erbílu.
07.08.2020

Papež: Užití atomovové energie k válečným cílům je nemorální

Papež František v poselství, adresovaném prefektovi hirošimské prefektury Hidehikovi Juzakimu, pozdravil účastníky včerejšího vzpomínkového aktu, který se uskutečnil u příležitosti pětasedmdesátého výročí svržení atomové bomby na toto japonské město. Římský biskup se v listě srdečně obrací zejména k obětem, které bombardování přežily a jimž se v japonštině říká „hibakuša“.
07.08.2020

Křest udělovaný pozměněnými svátostnými formulemi je neplatný

Kongregace pro nauku víry dnes zveřejnila věroučnou nótu o slovech, kterými se udílí svátost křtu, a záporně odpověděla na dotaz, zda je platný křest udělený slovy: „My tě křtíme ve jménu Otce i Syna i Ducha Svatého“; zároveň prohlásila, že v případě této změněné formulace je třeba křest vykonat správně znovu. Svatý otec František přijal toto rozhodnutí letos 8. června a nařídil jej zveřejnit.
06.08.2020

Maronitský patriarcha prosí o pomoc

Libanonský kardinál Béchara Boutros Raï požádal mezinárodní společenství o pomoc raněnému Libanonu. V textu nazvaném „Výzva ke státům světa“ volá po vytvoření zvláštního fondu pro Libanon pod záštitou OSN. Maronitský patriarcha zdůrazňuje, že hlavní město Libanonu je zničeno a v důsledku dvou obrovských explozí vypadá, jako by se jím přehnala válka. Stovky rodin naráz přišly o dům.
06.08.2020

Katolický týdeník: Sociální bubliny

Často slýcháme o problému sociálních bublin. Jde o názorově či věkově spřízněné skupiny, do nichž rádi zamíříme a pobudeme zde s ostatními. A rádi. Od přátel se leccos dozvíme, vzájemně si pomáháme, víme, že jsme si nablízku. Jenže platí to i v případě, kdy se ocitneme ve virtuálním světě - kde také máme své „přátele“?
06.08.2020