Vládní a Církevní komise se shodly na textu věcného záměru zákona

Při dnešním (13.12.2007) jednání obou komisí, které se zabývají řešením otázky restitucí církevního majetku, došli zástupci vlády a církví ke shodě na věcném záměru zákona o nápravě majetkových křivd způsobených církvím.
Publikováno: 13. 12. 2007 13:15

Praha: Na dnešním společném zasedání Vládní a Církevní komise byla uzavřena jednání o věcném záměru zákona "O nápravě některých majetkových křivd způsobených církvím a náboženským společnostem v době nesvobody a o narovnání vztahu mezi státem a církvemi a náboženskými společnostmi".

Zasedání řídil předseda Vládní komise ministr kultury Václav Jehlička. Souhlas s předložením věcného záměru zákona vládě vyslovila jak Vládní komise, tak všech 17 církví registrovaných v České republice, jichž se problematika dotýká.

Poté, co s úspěšným výsledkem jednání ministr kultury seznámí předsedu vlády ČR, bude návrh předložen vládě a zároveň s ním bude seznámena veřejnost.

Související články

Další aktuality

Videospot: Charita pomáhá už 100 let

Charita Česká republika pomáhá už celé jedno století. Potřebné provází na cestě životem od bezbranného dětství až do bezmocného stáří.
23.06.2022

Charita Česká republika slaví 100 let, po revoluci stál za její obnovou arcibiskup Jan Graubner

Charita vyrostla z přirozené potřeby pomáhat potřebným. V Československu vznikla jako systematicky fungující organizace právě před 100 lety a po pádu komunistického režimu, který se její činnost snažil zastavit, ji církev vybudovala v podstatě znovu. Předseda České biskupské konference arcibiskup Jan Graubner a ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo dnes symbolicky zahájili oslavy tohoto významného jubilea, které budou probíhat až do příštího roku a představí nejen historii Charity a její nejvýznamnější milníky, ale především její současnost, významné projekty a služby, které poskytuje potřebným.
23.06.2022

Živé přenosy na TV Noe v červenci

Televize Noe bude s námi (vámi) po celou dobu velehradských slavností. Bude také živě přenášet na YT kanále Církev.cz přenos z Národního synodálního setkání a nejen to. Přinášíme přehled všech aktuálních živých přenosů TV Noe v červenci.
22.06.2022

Jáhenská svěcení v roce 2022

Přinášíme přehled jáhenských svěcení, která proběhla nebo proběhnou v roce 2022. Z již již uskutečných si můžete prohlédnout přiložené fotografie.
22.06.2022

Velehrad ožije v prvním červencovém týdnu

První týden v červenci bude na Velehradě rušno. 4.- 5. 7. se na tomto významném moravském poutní místě uskuteční již 23. ročník Dnů lidí dobré vůle, na které 6. 7. naváže celodenní Národní synodální setkání. Týden zakončí 132. plenární zasedání ČBK ve dnech 7. – 8. 7.
22.06.2022