Nový muzikál Cudzinec

Představení muzikálu Cudzinec se koná v neděli 27.4. od 16.00 hodin v Salesiánském divadle v Praze-Kobylisích (Kobyliské nám.1). Autorkou je Mária Muráňová, hudbu k  původnímu slovenskému muzikálu na biblické téma složil Pavel Zajáček. Vystoupí umělecký soubor mládeže Art Music Union z Trenčína.
Publikováno: 24. 4. 2008 18:40

Praha: Muzikál měl úspešnou premiéru 17.12.2006 v Trenčíně a další reprízy v městech Bratislava, Martin, Topoľčany, Prievidza, Piešťany, Dubnica n. V., Ilava. V první polovině roku 2008 se uskuteční představení v Praze, Liberci, Košicích, Kežmarku, Banské Bystrici, Zvoleně, Uherském Brodu a Ružomberku.

Rezervace vstupenek je možná na tel. čísle + 420 608 040 748.

Cudzinec je nový slovenský muzikál Márie Muráňové, nastudoval ho Art Mucis Union – volnočasová umělecká činnost mládeže. Scénář bere námět ze života starého izraelského národa za vlády krále Achaba. Hlavní postava, prorok Eliáš, přichází ke králi Achabovi s poselstvím, že krajinu postihne sucho.

Ústřední myšlenkou, ke které dílo směřuje, je strhující drama, které se odehrává na vrchu Karmel – symbolickém vrchu rozhodnutí, na nějž musí každý človek dříve či později vystoupit, protože život nás denně postaví před množství rozhodnutí. Sbory pod vedením dirigentky Kataríny Krupové, studentky VŠMU v Bratislavě, hudebně zaranžoval Pavel Zajáček, známý slovenský hudební skladatel a aranžér, profesor bratislavské konzervatoře. Hlavní úlohu obsadil Peter Ďurovec, profesor muzikálového zpěvu na Pedagogické fakultě Univerzity Konstantina Filozofa v Nitře.

Plakát k muzikálu je v příloze.

Zdroj: www.apha.cz

Ve zprávě  je slovenská část textu přeložena do češtiny.

Foto: www.artmusicunion.sk

Soubory ke stažení

Související články

Další aktuality

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019

Katolický týdeník: Světec, který spojuje národy

Novým blahoslaveným, který má blízko k naší zemi, je od neděle 15. září P. Richard Henkes. Beatifikace se konala v německém Limburku a přijeli na ni i poutníci z Česka či Polska.
18.09.2019

Začíná soudní řízení v kauze sexuálního zneužívání ve vatikánském malém semináři

Promotor spravedlnosti vatikánského tribunálu usnesením ze dne 16. a 17. září nařídil, aby byla postoupena soudu obžaloba ze sexuálního zneužívání, jehož se měl před rokem 2012 ve vatikánském malém semináři sv. Pia X. dopustit o. Gabriele Martinelli, a obžalobu z napomáhání trestnému činu, která se týká rektora téhož ministrantského semináře, o. Enrica Radice, sdělilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2019

Naživo s Indy o tom, jak čeští dárci mění životy chudých indických dětí

Tento týden přijede do východních Čech indický koordinátor charitního projektu Adopce na dálku® P. Patrick Edward Pinto z oblasti Bangalore. O životě dětí z nejchudších indických rodin, kterým čeští dárci pomáhají získat vzdělání, bude vyprávět studentům na školách v Hradci Králové (20. 9.) a na Pardubicku (18., 19. a 23. 9.). Živé besedy pro veřejnost se uskuteční v Poličce (18. 9.), v Novém Městě nad Metují (20. 9.), v Kutné Hoře (21. 9.), v Dobrušce a v Rychnově (22. 9.) i v dalších městech. Ve čtvrtek 19. září se P. Pinto ještě setká s radním Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavlem Šotolou a s řediteli Charit.
17.09.2019

Mše svatá zahájí proces blahořečení Adolfa Kajpra

Dnes uplynulo přesně 60 let od smrti P. Adolfa Kajpra SJ (1902–1959). Při příležitosti tohoto výročí a zahájení diecézní fáze procesu jeho blahořečení se bude slavit mše svatá v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí. Začne v neděli 22. září v 9 hodin a hlavním celebrantem bude pražský arcibiskup Dominik Duka OP. V závěru bohoslužby budou ostatky Božího služebníka Adolfa Kajpra uloženy v kostele.
17.09.2019