Nový muzikál Cudzinec

Představení muzikálu Cudzinec se koná v neděli 27.4. od 16.00 hodin v Salesiánském divadle v Praze-Kobylisích (Kobyliské nám.1). Autorkou je Mária Muráňová, hudbu k  původnímu slovenskému muzikálu na biblické téma složil Pavel Zajáček. Vystoupí umělecký soubor mládeže Art Music Union z Trenčína.
Publikováno: 24. 4. 2008 16:40

Praha: Muzikál měl úspešnou premiéru 17.12.2006 v Trenčíně a další reprízy v městech Bratislava, Martin, Topoľčany, Prievidza, Piešťany, Dubnica n. V., Ilava. V první polovině roku 2008 se uskuteční představení v Praze, Liberci, Košicích, Kežmarku, Banské Bystrici, Zvoleně, Uherském Brodu a Ružomberku.

Rezervace vstupenek je možná na tel. čísle + 420 608 040 748.

Cudzinec je nový slovenský muzikál Márie Muráňové, nastudoval ho Art Mucis Union – volnočasová umělecká činnost mládeže. Scénář bere námět ze života starého izraelského národa za vlády krále Achaba. Hlavní postava, prorok Eliáš, přichází ke králi Achabovi s poselstvím, že krajinu postihne sucho.

Ústřední myšlenkou, ke které dílo směřuje, je strhující drama, které se odehrává na vrchu Karmel – symbolickém vrchu rozhodnutí, na nějž musí každý človek dříve či později vystoupit, protože život nás denně postaví před množství rozhodnutí. Sbory pod vedením dirigentky Kataríny Krupové, studentky VŠMU v Bratislavě, hudebně zaranžoval Pavel Zajáček, známý slovenský hudební skladatel a aranžér, profesor bratislavské konzervatoře. Hlavní úlohu obsadil Peter Ďurovec, profesor muzikálového zpěvu na Pedagogické fakultě Univerzity Konstantina Filozofa v Nitře.

Plakát k muzikálu je v příloze.

Zdroj: www.apha.cz

Ve zprávě  je slovenská část textu přeložena do češtiny.

Foto: www.artmusicunion.sk

Soubory ke stažení

Související články