Salesiánské hnutí mládeže a Sdružení salesiánů spolupracovníků připravují Festival 2009

V sobotu 16.5.2009 se v Pardubicích uskuteční již devátý ročník setkání dětí, mládeže a dospělých, kteří mají blízko k salesiánskému duchu.
Publikováno: 7. 5. 2009 17:15

Pardubice: Festival je prostorem pro setkání všech, kteří se pohybují nebo dříve se pohybovali v salesiánském prostředí. Nabízí možnost k popovídání, odpočinutí a pobavení, nebo i k přiučení se něčemu novému.

Festival 2009 bude zahájen mší svatou, kterou bude sloužit P. Marek Sklenář, SDB. Bohoslužbu bude doprovázet rocková kapela Michael.

Na celý den je připraven bohatý program, hry, divadelní představení, nafukovací skluzavka a horolezecká stěna, sportovní utkání, zajímavé workshopy o vyrábění pro děti i dospělé, přednáškové a diskusní skupinky (zajišťuje Křesťanská pedagogicko-psychologická poradna) a mnoho dalšího.

 

Více informací na webu www.shm.cz/festival

 


Salesiánské hnutí mládeže (www.shm.cz) je křesťanské občanské sdružení, jehož posláním je vychovávat děti a mládež, vytvářet podmínky pro jejich všestranný rozvoj, zprostředkovávat a předávat jim křesťanské hodnoty.

 

Sdružení salesiánů spolupracovníků (www.ascczech.cz) je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.

 

Související články

Další aktuality

Modlitba za domov 2021

Při příležitosti založení Československé republiky se bude od 15. října do dne státního svátku 28. října 2021 konat v Praze na Barrandově již 15. ročník kulturně - duchovního festivalu pro celou rodinu Modlitba za domov. Na vlastní Modlitbě za domov, která proběhne 28. října od 15:00, bude za katolickou církev přítomen plzeňský biskup Tomáš Holub.
25.10.2021

Angelus: Modlitba nežebrá o drobné, ale žádá všechno

V pravidelné promluvě před modlitbou Anděl Páně 24. října ve Vatikánu papež komentoval dnešní evangelium, ve kterém Ježíš při odchodu z Jericha navrací zrak Bartimaiovi. Věnoval se situaci v Libyi a vyzval mezinárodní společenství k řízení migrace. Na závěr poděkoval misionářům za jejich službu a svědectví, za které leckdy platí vlastním životem.
24.10.2021

Už vím - Kolik slepých Pán Ježíš uzdravil?

23.10.2021

Papež v prosinci navštíví Řecko a Kypr, příští rok pojede do Oceánie

Papež František na začátku prosince navštíví Řecko a Kypr. Příští rok pojede do Oceánie, informovala agentura AFP. Do které země v Oceánii vyrazí, ale hlava katolické církve neupřesnila. Papež letos navštívil Irák, v září byl v Maďarsku a na Slovensku.
23.10.2021

Ceny Celestýna Opitze za roky 2020 a 2021

V pátek 22. října 2021 byly v kostele sv. Šimona a Judy v Praze řádem milosrdných bratří uděleny Ceny Celestýna Opitze za vzor v péči o nemocné a potřebné, a to za roky 2020 a 2021, oceněno tak bylo 6 laureátů.
23.10.2021