Gospel pro Hospic svatého Lazara v Plzni

Gospelový benefiční koncert pro Hospic sv. Lazara se bude konat v sobotu 10.10.2009 od 18.00 hodin v KD v Pobřežní ulici v Plzni. Účinkovat budou dva gospelové sbory: VOCATION z Dánska a plzeňský TOUCH OF GOSPEL.
Publikováno: 7. 10. 2009 18:00

Plzeň: Dánský gospelový sbor VOCATION je jedním z nejlepších gospelových sborů v Evropě. V ČR bude vystupovat poprvé.

Sbor vede dirigent Lars Jochimsen, který se jako první "bílý" skladatel a dirigent gospelové hudby prosadil i v Americe. Jeho skladby zpívají gospelové sbory po celém světě. Lars Jochimsen bude v Plzni vystupovat podruhé, poprvé zde vystupoval v březnu 2008.

Plzeňský gospelový sbor TOUCH of GOSPEL patří již řadu let mezi domácí špičku a lze předpokládat, že na koncertě bude vyrovnaným partnerem jak dirigentovi Jochimsenovi, tak sboru Vocation.

Více o gospelu najdete na www.gospeltrain.czwww.tog.cz

Předprodej vstupenek je v recepci Hospice sv. Lazara ve Sladkovského ulici v Plzni, zbylé vstupenky bude možno zakoupit přímo před koncertem.

Související články

Další aktuality

Mons. Pavel Konzbul novým biskupem v Brně

Svatý otec František dnes v poledne, 26. května, v den slavnosti Nanebevstoupení Páně, jmenoval 14. diecézním biskupem brněnským Mons. Mgr. Ing. Pavla Konzbula, Dr., dosavadního pomocného biskupa brněnského, titulárního biskupa litomyšlského a generálního vikáře brněnské diecéze.
26.05.2022

Patroni SDM Lisabon 2023

Příprava každého Světového dne mládeže, jeho realizace a dynamika, která je vtisknuta setkání mladých lidí z celého světa s papežem, je svěřena patronům, tedy kanonizovaným světcům nebo světcům v procesu kanonizace. Pro Světové dny mládeže v Lisabonu 2023 navrhl místní organizační výbor 13 patronů, žen, mužů a mladých lidí, kteří, jak potvrzuje kardinál patriarcha, "ukázali, že život v Kristu naplňuje a zachraňuje mládež všech dob". Těmito patrony, kteří se narodili ve městě, kde se Světové dny mládeže konají, nebo pocházejí z jiných zemí, jsouvzory pro mladé lidi. Patrony Světových dnů mládeže v Lisabonu 2023 představuje kard. Manuel Clemente, lisabonský patriarcha, který poukazuje na hlavní historické odkazy každého z nich, stejně jako na jejich pastorační a duchovní význam pro přípravu a slavení příštího Světového dne mládeže.
26.05.2022

Prevence a ochrana nezletilých ve farnosti: osvědčené postupy

Karmelitánské nakladatelství ve spolupráci s Komisí pro nauku víry České biskupské konference vydalo v češtině již druhou publikaci Národní služby pro ochranu nezletilých Italské biskupské konference nazvanou Prevence a ochrana nezletilých ve farnosti: osvědčené postupy.
20.05.2022

Drtinová/Hošek, nejen o Dívčí katolické střední škole

O Dívčí katolické střední škole Praze, a nejen o ní, hovoří v rozhovoru s Danielou Drtivou pro DVTV bývalý ředitel této školy Luboš Hošek.
20.05.2022

8 milionů od českých křesťanů zvyšuje soběstačnost potřebných na Blízkém východě

Oblast Blízkého východu se dlouhodobě potýká s ozbrojenými konflikty, humanitární a uprchlickou krizí. Díky finanční podpoře od českých věřících pomáhá Charita Česká republika lidem v Iráku a Libanonu zajistit zdroj obživy a uživit sebe i svoje rodiny. Desítky žen rozjely vlastní podnikání, desítky farmářů získaly znalosti a vybavení, a dokáží tak hospodařit i s rostoucím nedostatkem vody. Desítky mladých lidí mohou díky příspěvkům na školné a dopravu pokračovat ve studiu. V Libanonu prostředky pomohou s obnovou infrastruktury. Letošní kostelní sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí proběhne už tuto neděli 22. května.
18.05.2022