Celostátní setkání animátorů seniorů

Diecézní centrum pro seniory Hradec Králové zve na IV. ročník Celostátního setkání animátorů seniorů, které se koná ve dnech 12.-13.11.2009 v Hradci Králové.
Publikováno: 8. 10. 2009 16:00

Hradec Králové: Celostátní setkání animátorů seniorů je setkání lidí z celé České republiky, kteří pracují se seniory na diecézní úrovni, ve farnostech, v charitních, sociálních i zdravotnických zařízeních. Týká se také těch, kdo se o problematiku lidí seniorského věku zajímají a chtějí se aktivně zapojovat především v pastorační práci se seniory.

Mezi hlavní cíle akce patří: každoroční formační podpora animátorů seniorů z celé ČR prostřednictvím přednášek s odborníky, vzájemná komunikace a výměna zkušeností účastníků, reflexe získaných poznatků a povzbuzení pro další nebo novou práci.

IV. ročník setkání animátorů seniorů na celostátní úrovni se koná ve dnech 12.-13.11. v Hradci Králové v budově Adalbertina na třídě ČSA. Program sestává z odborných přednášek, bohoslužby s biskupy, benefičního koncertu, předprogramu Moses a závěrečné besedy.

Záštitu nad celou akcí převzal, stejně jako v minulých letech, arcibiskup ThLic. Mons. Karel Otčenášek, dále primátor města Hradec Králové Ing. Otakar Divíšek, člen rady Královéhradeckého kraje Ing. Miroslav Uchytil a Národní centrum pro rodinu. Pro tento ročník bylo zvoleno motto z Matoušova evangelia: „Já jsem s vámi po všecky dny.“ (Mt 28,20)

 

 

Z programu:

čtvrtek 12.11.

8.30-9.45 hodin: registrace účastníků

10.00-11.00 hodin: přednáška

doc. Mons. Aleš Opatrný, Th.D.: Kým je animátor seniorů?

13.30-14.30 hodin: přednáška

ThLic. Tomáš Holub: Eucharistie ˗ Boží  přítomnost pro nás

19.30 hodin: benefiční koncert Zory Jandové a Zdeňka Merty s názvem Fifty˗fifty

 

pátek 13.11.

8.30-9.30 hodin: Mše svatá v katedrále Svatého Ducha, hlavním celebrantem je Mons. Pavel Posád, světící biskup českobudějovický.

11.15-12.15 hodin: přednáška

doc. Mireia Ryšková, Th.D.: Ježíš a nemoc

13.15-14.15 hodin: Závěrečná beseda ˗ Animátor společenství jako bratr či sestra ve víře aneb Co mne na setkání oslovilo a jak to mohu využít ve svém společenství? Moderuje Ing. Marie Zimmermannová.

 

Přihlášky je třeba zasílat do 5.11., v případě objednání ubytování do 23.10.

 

Kontakt:

Velké náměstí 35

500 01 Hradec Králové

 

tel.: +420 495 063 661

mob.: +420 737 215 328

 

e-mail: animatori@diecezehk.cz

          dcs@diecezehk.cz

web: www.animatori.cz (online přihláška)

 

TS ČBK informovali Mgr. Veronika Čepelková a Jan Jankovič, DiS (přihlášky), Biskupství královéhradecké, Diecézní centrum pro seniory

Související články

Další aktuality

Papež přijal křesťany, kteří uprchli z Afghánistánu

Vatikán. Před středeční generální audiencí se papež František setkal s asi patnácti lidmi, včetně sedmi dětí, kteří mu vyprávěli o svém útěku z Afgánistánu do Itálie: „Čtyři dny a noci jsme byli zavření ve sklepě ze strachu, že nás zatknou.“ Zprávu o setkání přináší dnešní vydání deníku Svatého stolce, L´Osservatore Romano.
23.09.2021

Pavel Svoboda: Svoboda vyznání se týká každého člověka, i nevěřícího

Pavel Svoboda je bývalým europoslancem za KDU-ČSL, expertem na evropské právo a „otcem“ Červené středy v České republice. Mezinárodní akce Červená středa se letos v České republice uskuteční již počtvrté, a to 24. listopadu, kdy se po celé zemi, ale také ve světě, rozsvítí načerveno stovky budov, modliteben a kostelů. Proč si pronásledované pro víru připomínáme a odkud se tato připomínka vzala?
23.09.2021

Celostátní akce Den Charity začala. Předvedeme vám, co umíme

Oslavme to spolu! V těchto dnech probíhá série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce. Dny otevřených dveří, kulturní akce, či bohoslužby se konají od začátku září a pokračují i během října. „Máme čím se pochlubit, ale bez zájemců, příznivců a dárců, kteří nás podporují, bychom svoji práci dělat nemohli,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo a předem děkuje návštěvníkům akcí za dodržení všech platných bezpečnostních pravidel.
23.09.2021

Arcibiskup Gänswein: Emeritní papež se stále aktivně podílí na životě církve

Emeritní papež Benedikt XVI. se i nadále aktivně podílí na životě církve, uvedl pro německou redakci Vatikánského rozhlasu jeho osobní sekretář. Arcibiskup Georg Gänswein byl jedním z přednášejících na letošním setkání kruhu nových studentů Josepha Ratzingera, které se zabývalo vykoupením a Božím příslibem spásy.
23.09.2021

Konference církevních škol a školských zařízení 2021

Dovolujeme si vás všechny pozvat na další KONFERENCI CÍRKEVNÍCH ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ, která letos proběhne ve dnech 10. - 12. listopadu 2021 v Parkhotelu Plzeň. On-line přihlašování se uzavírá dne 27. 9. 2021. Přihlásit se můžete zde: http://sk.cirkev.cz/ Pokud máte o účast na konferenci zájem, přihlaste se, pokud možno, obratem. Věnujte, prosím, přihlašování náležitou pozornost. Veškeré bližší informace a program naleznete v přílohách.
23.09.2021