Zemřel Mons. Josef Kavale

22. 08. 2011 Rubrika: Domácí
V neděli 21. srpna 2011 v odpoledních hodinách zemřel dlouholetý duchovní správce farnosti sv. Jana Nepomuckého v Českých Budějovicích, někdejší kapitulní vikář českobudějovické diecéze a probošt katedrální kapituly sv. Mikuláše mons. Josef Kavale.

České Budějovice: Rozloučení s mons. Josefem Kavale se bude konat v pondělí 29. srpna 2011 ve 14:00 hodin v kostele sv. Jana Nepomuckého v Českých Budějovicích. Poté bude jeho tělo uloženo do kněžských hrobů na hřbitově u sv. Otýlie v Českých Budějovicích.

Josef Kavale se narodil 16. 12. 1919 v Českých Budějovicích. Kněžské svěcení přijal 29. 6. 1947 v katedrále sv. Mikuláše v Českých Budějovicích.
Od 1. 8. 1947 byl kaplanem v Písku. Od 1. 9. 1950 byl administrátorem farnosti Mirovice. (Při tom od 1. 5. 1952 sekretářem píseckého vikariátu.) Od 1. 8. 1959 byl administrátorem farnosti-proboštství Jindřichův Hradec a excurrenco administrátorem farností Lodhéřov a Horní Pěna. Při tom byl od 1. 8. 1959 do 19. 3. 1969 a po druhé znovu od 1. 5. 1971 do 30. 6. 1973 okrskovým vikářem jindřichohradeckého vikariátu.
Od 1. 7. 1973 byl administrátorem farnosti u sv. Jana Nepomuckého v Českých Budějovicích; 2. 8. 1973 byl instalován sídelním kanovníkem katedrální kapituly sv. Mikuláše v Českých Budějovicích.
9. 1. 1974 byl zvolen kapitulním vikářem, tuto funkci zastával (od nového CIC už jako administrátor diecéze) do 31. 3. 1990.
2. 7. 1990 papež Jan Pavel II. jmenoval P. Josefa Kavale čestným apoštolským protonotářem. (Jmenování mu bylo slavnostně předáno při mši sv. ve farním kostele sv. Jana Nepomuckého v Českých Budějovicích dne 9. 10. 1990.) 15. 5. 2000 byl zvolen proboštem katedrální kapituly sv. Mikuláše v Českých Budějovicích. (Toto zvolení potvrdil diecézní biskup mons. ThDr. Antonín Liška dne 19. 5. 2000.)
Mons. Josef Kavale zemřel po dlouhé nemoci – zaopatřen svátostmi – v českobudějovické nemocnici v neděli 21. 8. 2011.

 

Foto převzato

Soubory ke stažení

parte - Mons. Kavale.pdf velikost: 2,7 MB Stáhnout