V sobotu 8. října 2011 pražský arcibiskup Dominik Duka OP přijal v Arcibiskupském paláci na Hradčanech oficiální delegaci neapolské větve konstantiniánského rytířského řádu sv. Jiří. V neděli 9. října se pražský arcibiskup setkal s delegací rumunské pravoslavné církve pod vedením patriarchy Daniela.
Praha: Delegaci neapolské větve Řádu konstantiniánských rytířů sv. Jiří vedl velmistr řádu Diego de Vargas Machuca. Doprovodil ho nový italský velvyslanec v České republice Pasquale d´Avino. V krátkém rozhovoru se italští hosté zajímali o osudy církve v České republice za komunismu a o její perspektivy v době svobody. Dotkli se také dlouhé historie řádu, jehož kořeny podle legend sahají až do 4. století k bratrstvu založenému roku 313 římským císařem Konstantinem po bitvě u Milvijského mostu. Podle doložených skutečností byl řád založen v Itálii boční větví císařského rodu Komnenovců a první zmínka o něm je z roku 1575. Od 17. století byli velmistry řádu neapolští Bourboni. Po roce 1960 se řád rozdělil na 'neapolskou' a 'španělskou' větev.
V neděli 9. října se pražský arcibiskup setkal s delegací rumunské pravoslavné církve pod vedením patriarchy Daniela, který je hlavou druhé největší pravoslavné církve na světě. Ve svém pozdravu k účastníkům slavnostní večeře, které se také účastnila rumunská velvyslankyně Daniela Gitman a pravoslavný arcibiskup pražský vladyka Kryštof, řekl, že doufá, že dnešní setkání je dalším krokem ve sbližování církví v ekumenickém duchu, což patriarcha Daniel potvrdil. Arcibiskup Duka zdůraznil, že křesťané dnes v Evropě čelí třem základním výzvám: sekularizace, migrace a finanční krize. Těmto výzvám musí podle něho křesťané čelit společně.
Patriarcha Daniel během své několikadenní návštěvy České republiky vysvětil nově dokončený pravoslavným chrám v Mostě. Chrám Nanebevstoupení Páně je postaven v transylvánském stylu a bude připomínat památku více než 66 tisíc rumunských vojáků padlých na českém a slovenském úsilí během druhé světové války.