banner sekce
Sekce

Katecheze

Kostel v Ostrově n. Ohří získal relikvii bl. Jana Pavla II.

V sobotu 22. října 2011 při mši sv. v 10.00 bude na oltář farního kostela sv. Michaela v Ostrově nad Ohří slavnostně umístěna schránka s relikvií bl. Jana Pavla II. Jedná se o kousek mešního roucha Jana Pavla II. s kapkou jeho krve.
Publikováno: 21. 10. 2011 15:00

Pro ostrovský kostel relikvii bl. Jana Pavla II. vyprosil u Stanislava Divisze, dlouholetého sekteráře minulého papeže a nyní arcibiskupa krakowského, P. Wojciech Pelowski, který v Ostrově nad Ohří působí jako farní vikář. Na přání biskupa Františka Radkovského bude v brzké době podobná relikvie bl. Jana Pavla II. uložena také v plzeňské katedrále sv. Bartoloměje.

 

Foto převzato

Související články

Další aktuality

ČBK vyhlašuje výběrové řízení

Výběrové řízení se týká místa ředitele(ky) Katechetického a Pedagogického institutu ČBK (KPI) s pracovištěm v Olomouci.
24.01.2020

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Katecheti se sešli v Třešti

Uplynulý víkend (26. – 28. 10. 2018) se v Třešti uskutečnil již XI. Celostátní katechetický kongres organizovaný Katechetickou sekcí ČBK. Na akci s ústředním tématem Misijní dimenze církve přijelo do „města betlémů“ na 160 katechetů a učitelů náboženství.
01.11.2018

Přihlašování na katechetický kongres prodlouženo!

Přihlašování na XI. celostátní katechetický kongres, který se koná v Třešti u Jihlavy od pátku 26. do neděle 28. října, bylo prodlouženo.
24.09.2018

Ode dneška se můžete přihlásit na Celostátní katechetický kongres

Srdečně zveme katechety, učitele náboženství, kněze, řeholníky a všechny, kteří se jakkoli angažují na poli katecheze a náboženského vzdělávání na XI. celostátní katechetický kongres.
06.06.2018