Mons. Josef Stejskal oslaví významné životní jubileum

Mons. Josef Stejskal, arciděkan, čestný kanovník Svatoštěpánské kapituly, oslaví za účasti litoměřického biskupa Mons. Jana Baxanta, kněží diecéze, přátel a farníků své životní jubileum 90 let života. Díkůvzdání českolipského vikariátu se bude konat v sobotu 21. ledna 2012 od 10 hodin při mši svaté v poutním farním kostele Navštívení Panny Marie v Horní Polici.
Publikováno: 18. 1. 2012 13:30

Horní Police: Touto bohoslužbou poděkuje Mons. Josef Stejskal za Boží pomoc a ochranu v uplynulých devadesáti letech života. 
 
Mons. Josef Stejskal se narodil 21. ledna 1922 v Šitbořicích. Na kněze byl vysvěcen 5. července 1949 v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně. Nejprve působil jako kaplan v Poštorné, Děčíně-Podmoklech (od března 1951) a České Lípě (od 1. července 1952). Od 1. února 1954 byl ustanoven administrátorem arciděkanství v Horní Polici a administrátorem excurrendo v Jezvé a Žandově. Začátkem 90. let 20. století zavedl ve své farnosti poutní mariánská setkání vždy první sobotu v měsíci, která si získala značnou oblibu. Po více než 37 letech ve funkci administrátora byl k 1. dubnu 1991 jmenován arciděkanem, od 21. října 1996 se stal také čestným kanovníkem Katedrální kapituly u sv. Štěpána v Litoměřicích a 3. ledna 2001 byl jmenován monsignorem. V současné době je jedním z nejdéle působících duchovních správců v činné službě.

Autor článku:
Jana Michálková

Související články