Vysílání Proglasu 13.2. do 19.2.2012

Historik Vojtěch Vlček spolupracuje s Českou křesťanskou akademií v Praze na výzkumu perzekuce řeholí a diecézních kněží v období komunistické totality. Jeho nejnovější kniha nese název Totalitám navzdory. Rozhovor s Vojtěchem Vlčkem odvysílá Radio Proglas ve čtvrtek 16. února.
Publikováno: 10. 2. 2012 16:59

Bohoslužby: v úterý 14. února v 18.00 mši svatou za nemocné přátele, posluchače Proglasu z našeho studia, ve čtvrtek 16. února v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v pátek 17. února v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech, v neděli 19. února v 9.00 mši svatou z baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Svaté hoře v Příbrami. 

Pod pojmem katecheze byla donedávna chápána systematická výuka víry. S tím souvisela i příprava dětí na přijetí svátostí. O výuce náboženství, jejích osnovách a postupech se dozvíte ve vzdělávacím pořadu Katecheze v dějinách a současnosti. Zachytíte v pondělí 13. února v 16.00. (do 16.25)

Měsíčník Dotýkání světla přiblíží spiritualitu, historii a současnosti české provincie Congregatio Jesu. Poslouchejte v pondělí 13. února ve 22.00. (do 22.25)

Začal národní týden manželství. Lída Hojková z redakce TWR proto v Tiché poště přemýšlí o podstatě manželství a o tom, jaké plány má Bůh pro jednotlivce. Zachytíte v úterý 14. února v 9.15. (do 9.30)

Kafemlýnek je magazín věnovaný v prvé řadě maminkám na mateřské dovolené. Zachytíte ho pravidelně v úterý v 9.30. (do 10.25) 14. 2. se vypravíme do Izraele. Romantické představy o Betlémě se od současné podoby života v tomto městě velmi liší. Jak se žije v Betlémě, jak obstojí křesťanská rodina v tomto multináboženském městě, si budeme povídat s Marcelou Janinehovu. Manželka palestinského křesťana-lékaře zde žije a vychovává své děti už pětatřicet let. Redaktorka Ivana Horáková také nabídne soutěže o knihy, pozve k mikrofonu Vaše děti za pomoci básničky nebo písničky a závěrem Vás pozve na Kurz láskyplné komunikace.

Pořad litoměřického studia vysíláme v úterý 14. února ve 22.00. (do 22.25) Katedrálou sv. Štěpána v Litoměřicích nás provede P. Jiří Hladík.

Hostem Magdy Hauserové v pořadu Vítejte, senioři! bude Ivan Huvar, primář gynekologicko-porodnického oddělení nemocnice Milosrdných bratří v Brně. Rozhovor věnujeme období klimakteria a potížím s ním spojenými. Zachytíte ve středu 15. února v 9.30. (do 10.25)

Do Zlatého království přilétne děsivý a ukrutný drak, který si žádá k obědu princeznu Marušku. Jako na zavolanou přichází princi Radkovi na pomoc tajemný princ Terebiáš. Společně pak budou čelit ještě větší hrozbě! Jaké? To se dozvíte ve středu 15. února. Seriál Než zazvoní zvonec začíná v 16.00. (do 16.55)

Dalším účastníkem projektu "Muzikanti, to sú chlapci!" je cimbálová muzika Primáš z Boleradic. Písně z Hanáckého Slovácka budou pro vás hrát v živém vysílání Folklorního okénka z brněnského studia Proglasu  - naladíte ve středu 15. února v 16.55. (do 17.55)

V novém složení a s novými písněmi se v našem studiu představí brněnská skupina Nebeztebe. Koncert kapely, která sama sebe řadí na pomezí etna, funku a energické identity, uslyšíte ve čtvrtek 16. února v 19.15. (do 20.00) Prostřednictvím hudebního pořadu Jak se vám líbí tak můžete, alespoň po rozhlasových vlnách, rozšířit publikum tohoto živelného ansámblu.   

Historik Vojtěch Vlček spolupracuje s Českou křesťanskou akademií v Praze na výzkumu perzekuce řeholí a diecézních kněží v období komunistické totality. Je autorem řady knih, nejnovějším vydaným titulem je kniha Totalitám navzdory, Rozhovor s Vojtěchem Vlčkem odvysíláme ve čtvrtek 16. února ve 22.00. (do 22.25)

V pátek 17. února v 9.30 (do 10.00) uslyšíte další část vzdělávacího cyklu Poselství osobností křesťanské Evropy. Pořad nese podtitul Opatství Cluny aneb Modlící se Evropa.

Charita jako místo evangelizace – to je podtitul pořadu Všimli jsme si, který představí výsledky výzkumu mezi pracovníky plzeňské Diecézní charity. Výzkum zjišťoval, jak pracovníci charity pojímají svou práci vzhledem ke své religiozitě a příslušnosti k církvím. Poslouchejte v pátek 17. února v 16.00. (do 16.45)

Svůj životní příběh – v mnohém úplně obyčejný – představí v relaci TWR Na sobotní frekvenci Proglasu Anna Nováková. Jaké bylo první setkání s Bohem a k čemu v jejím životě vedlo, uslyšíte v sobotu 18. února v 8.00. (do 9.00)

V sobotu 18. 2. od 17.00 (do 17.25) vstoupí do vysílání českobudějovické studio Jan. Redaktor Petr Pospíšil přiblíží činnost Oblastní Řeckokatolické charity v Českých Budějovicích. Pozornost zaměří především na pomoc cizincům, žijícím na území ČR, která náleží mezi nejdůležitější aktivity této organizace.

Sobotní podvečer pokračuje hudebním týdeníkem Slyšte, lidé! Od 19.15 (do 20.15) Vám redaktor Milan Tesař nabídne Profil skupiny Čechomor. Představí její loňské studiové album Místečko, věnovat se bude také koncertní nahrávce z Národního divadla a připomene i některé starší nahrávky. Hovořit bude rovněž o spolupráci se zahraničními producenty nebo o tom, jak se muzikanti rozhodovali, jestli mají natočit album koled. Vysíláme 18. 2. s reprízou v úterý 21. 2. od 16.55.

V neděli 19. 2. prolistujeme v rámci Knihovničky Proglasu knihu od Anta Bakoviče nazvanou Blahoslavené drinské mučednice. Kniha čtenáře uvádí do dramatické situace na Balkáně na počátku čtyřicátých let 20. století. Je strhující výpovědí očitého svědka o řeholním povolání, o obětavosti sester, za kterou zde na zemi nedostaly žádnou odměnu, ale těší se z ní až v nebi. Naladíte ve 13.20. (do 13.30)

Rozhovor se známou zuberskou vyšívačkou a spoluzakladatelkou souboru Beskyd paní Vlastou Hrachovcovou přinese relace Křesťan a svět v neděli 19. února v 17.00. (do 17.30)

Slavnostní nešpory Giuseppeho Rovetty zazní v Koncertu duchovní hudby v neděli 19. února ve 20.30. (do 22.05) Uslyšíte je z nahrávky z roku 2003, kterou pořídil soubor Cantus Cölln pod vedením Konrada Junghänela.

Související články

Další aktuality

Komunikace na sociálních sítích, lektor Jen Zápotocký

Jak vytvořit kvalitní a efektivní příspěvek na Facebook, Instagram nebo Twitter? Jak a kdy ho publikovat a jak ho dostat k co nejvíce uživatelům? Jednodenní školení je zaměřeno na praktické využití sociálních sítí v marketingu neziskových organizací. Je určeno pro středně pokročilé uživatele sociálních sítí, kteří se chtějí naučit a procvičit si, jak efektivně oslovit lidi, jak plánovat kampaně a jak promovat své aktivity a projekty na sociálních sítích.
17.08.2022

Fotogalerie: Biskupové na CSM v Hradci Králové

Celostátního setkání mládeže v Hradci Králové se zúčastnili čeští a moravští biskupové. Přinášíme fotogalerii pořízenou díky fotografům ze spolku Člověk a víra.
16.08.2022

Výzva IROP - knihovny

První výzvou, kterou vyhlásil Integrovaný regionální operační program v novém programovém období, je výzva zaměřená na revitalizaci, odbornou infrastrukturu a vybavení pro činnost knihoven. Nově mohou dotace čerpat i zřizovatelé základních knihoven se specializovaným knihovním fondem, kterých je řada i církevních.
15.08.2022

Výzva k tiché adoraci za mír na Ukrajině

Čeští a moravští biskupové vyzývají věřící k tiché adoraci za mír na Ukrajině v den svátku Povýšení svatého Kříže.
15.08.2022

Fotogalerie: Celostátní setkání mládeže, 6. den

V neděli 14. srpna se v rámci Celostátního setkání mládeže v Hradci Králové uskutečnilo setkání po diecézích. Mši svatou v neděli sloužil královehradecký biskup Mons. Jan Vokál, kázal ostravsko-opavský biskup Martin David a koncelebrovali i další čeští a moravští biskupové. Podívejte se na fotografie spolku Člověk a Víra.
14.08.2022