Velikonoční obřady v cizích jazycích v Praze 2012

Přinášíme vám přehled bohoslužeb v cizích jazycích, jak budou slouženy ve Svatém týdnu v Praze, tedy od Květné neděle do Velikonočního pondělí.
Publikováno: 30. 3. 2012 15:06

Anglicky
1. dubna – Květná neděle

11.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) začíná žehnáním ratolestí a průvodem s oslíčkem od kostela Panny Marie Vítězné do kostela sv. Tomáše (česky-anglicky-španělsky)

12.00 hodin: Panny Marie Vítězné (Karmelitská, Malá Strana)

5. dubna – Zelený čtvrtek – Památka Poslední večeře Páně
18.30 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana)

21.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) adorace v kapli sv. Doroty

6. dubna – Velký pátek – obřady Umučení Páně
19.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) + 18.00 hodin křížová cesta

7. dubna – Bílá sobota
10.00-12.00 hodin: možnost zpovědi v angličtině u sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana); žehnání pokrmů

8. dubna – Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
11.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana)
12.00 hodin: Panny Marie Vítězné (Karmelitská, Malá Strana)
17.00 hodin: sv. Cyrila a Metoděje (Praha 6 - Nebušice)

9. dubna – Pondělí velikonoční
12.00 hodin: Panny Marie Vítězné (Karmelitská, Malá Strana)

 

Španělsky
1. dubna – Květná neděle
11.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) začíná žehnáním ratolestí a průvodem s oslíčkem od kostela Panny Marie Vítězné do kostela sv. Tomáše (česky-anglicky-španělsky)

5. dubna – Zelený čtvrtek - Památka Poslední večeře Páně
18.45 hodin: sv. Tomáše, kaple sv. Barbory (Josefská 8, Malá Strana)
21.00 hodin: Sv. Tomáše, kaple sv. Doroty (Josefská 8, Malá Strana) adorace (i česky a anglicky)

6. dubna - Velký pátek – obřady na památku Umučení Páně
17.30 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana)
18.15 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) – křížová cesta

7. dubna - Bílá sobota
10.00-12.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) – zpověď a žehnání pokrmů
20.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) – společná vigilie – česko-anglicko-španělská

8. dubna – Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
12.30 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana)

 

Francouzsky
1. dubna – Květná neděle

11.00 hodin: sv. Josef (Josefská, Malá Strana)
17.00 hodin: Panny Marie Vítězné (Karmelitská, Malá Strana)

5. dubna – Zelený čtvrtek - Památka Poslední večeře Páně
18.00 hodin: sv. Josef (Josefská, Malá Strana)

6. dubna - Velký pátek – obřady na památku Umučení Páně
18.00 hodin: sv. Josef (Josefská, Malá Strana)

8. dubna – Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
11.00 hodin: sv. Josef (Josefská, Malá Strana)
16.00 hodin: Panny Marie Vítězné (Karmelitská, Malá Strana)

 

Italsky
1. dubna – Květná neděle
11.30 hodin: Svatého Kříže (Na Příkopě, Nové Město)
18.00 hodin: Panny Marie Vítězné (Karmelitská, Malá Strana)

8. dubna – Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
11.30 hodin: Svatého Kříže (Na Příkopě, Nové Město)
18.00 hodin: Panny Marie Vítězné (Karmelitská, Malá Strana)

9. dubna – Pondělí velikonoční
18.00 hodin: Panny Marie Vítězné (Karmelitská, Malá Strana)

 

Německy
1. dubna – Květná neděle
11.00 hodin: sv. Jana Nepomuckého na Skalce (Vyšehradská, Nové Město)

8. dubna - Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
11.00 hodin: sv. Jana Nepomuckého na Skalce (Vyšehradská, Nové Město)

 

Latinsky
1. dubna – Květná neděle

8.15 hodin: sv. Jiljí (Husova, Staré Město)
                     9.00 hodin: Matky Boží před Týnem (Staroměstské náměstí) – svěcení ratolestí, průvod s ratolestmi, pašije sv. Marka
11.00 hodin: sv. Ignác (Karlovo náměstí, Nové Město)

5. dubna – Zelený čtvrtek- Památka Poslední večeře Páně
18.00 hodin: Matky Boží před Týnem (Staroměstské náměstí)

6. dubna - Velký pátek – obřady na památku Umučení Páně
18.00 hodin: Matky Boží před Týnem (Staroměstské náměstí)

7. dubna - Bílá sobota – vigilie
21.00 hodin: Matky Boží před Týnem (Staroměstské náměstí)

8. dubna - Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
8.15 hodin: sv. Jiljí (Husova, Staré Město)
10.00 hodin: sv. Havla (Havelská, Staré Město)
11.00 hodin: Matky Boží před Týnem (Staroměstské náměstí)
11.00 hodin: sv. Ignác (Karlovo náměstí, Nové Město)

9. dubna - Pondělí velikonoční
11.00 hodin: sv. Ignác (Karlovo náměstí, Nové Město)


 

Polsky
1. dubna – Květná neděle
12.00 hodin: sv. Jiljí (Husova, Staré Město)

8. dubna – Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
12.00 hodin: sv. Jiljí (Husova, Staré Město)

 

Korejské bohoslužby se konají v kostele sv. Vojtěcha (Dejvice), slovenské v kostele sv. Jindřicha (Nové Město)

 

Související články

Další aktuality

Poutní balíčky na národní pouť do Říma

Sdělení poutního výboru národní pouti do Říma ohledně tzv. poutních balíčků:
14.10.2019

Přímé přenosy bohoslužeb od 14. do 20. října 2019

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas a Českém rozhlasu.
14.10.2019

Papež na kanonizační mši: Nechť jsou noví svatí vlídným světlem v šeru světa

Papež František dnes na svatopetrském náměstí celebroval mši, při které bylo kanonizováno 5 nových svatých. Jsou jimi kardinál John Newman a 3 řeholnice a 1 terciářka - Giuseppina Vanniniová, Marie Tereza Chiramel Mankidiyanová, Dulce Lopes Pontesová a Markéta Baysová. Ve své homilii papež reflektoval „pouť víry“ podle evangelia sv. Lukáše.
13.10.2019

Noví světci: Markéta Baysová - “svatá od vedle”

Poslední z pěti nových světců je švýcarská františkánská terciářka Markéta Baysová, která žila v 19. století. Tato aktivní zasvěcená laička pracovala jako švadlena a katechetka, chudé nazývala Božími vyvolenými a byla jim láskyplnou přítelkyní.
12.10.2019

Kanonizace Johna Newmana - rozhovor s mediálním koordinátorem Jackem Valerou

Přinášíme vám překlad rozhovoru s mediálním koordinátorem kanonizačního procesu Johna Henry Newmana, kterým je zakladatel mediální sítě Catholic Voices Jack Valero.
12.10.2019