Velikonoční obřady v cizích jazycích v Praze 2012

Přinášíme vám přehled bohoslužeb v cizích jazycích, jak budou slouženy ve Svatém týdnu v Praze, tedy od Květné neděle do Velikonočního pondělí.
Publikováno: 30. 3. 2012 15:06

Anglicky
1. dubna – Květná neděle

11.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) začíná žehnáním ratolestí a průvodem s oslíčkem od kostela Panny Marie Vítězné do kostela sv. Tomáše (česky-anglicky-španělsky)

12.00 hodin: Panny Marie Vítězné (Karmelitská, Malá Strana)

5. dubna – Zelený čtvrtek – Památka Poslední večeře Páně
18.30 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana)

21.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) adorace v kapli sv. Doroty

6. dubna – Velký pátek – obřady Umučení Páně
19.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) + 18.00 hodin křížová cesta

7. dubna – Bílá sobota
10.00-12.00 hodin: možnost zpovědi v angličtině u sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana); žehnání pokrmů

8. dubna – Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
11.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana)
12.00 hodin: Panny Marie Vítězné (Karmelitská, Malá Strana)
17.00 hodin: sv. Cyrila a Metoděje (Praha 6 - Nebušice)

9. dubna – Pondělí velikonoční
12.00 hodin: Panny Marie Vítězné (Karmelitská, Malá Strana)

 

Španělsky
1. dubna – Květná neděle
11.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) začíná žehnáním ratolestí a průvodem s oslíčkem od kostela Panny Marie Vítězné do kostela sv. Tomáše (česky-anglicky-španělsky)

5. dubna – Zelený čtvrtek - Památka Poslední večeře Páně
18.45 hodin: sv. Tomáše, kaple sv. Barbory (Josefská 8, Malá Strana)
21.00 hodin: Sv. Tomáše, kaple sv. Doroty (Josefská 8, Malá Strana) adorace (i česky a anglicky)

6. dubna - Velký pátek – obřady na památku Umučení Páně
17.30 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana)
18.15 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) – křížová cesta

7. dubna - Bílá sobota
10.00-12.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) – zpověď a žehnání pokrmů
20.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) – společná vigilie – česko-anglicko-španělská

8. dubna – Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
12.30 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana)

 

Francouzsky
1. dubna – Květná neděle

11.00 hodin: sv. Josef (Josefská, Malá Strana)
17.00 hodin: Panny Marie Vítězné (Karmelitská, Malá Strana)

5. dubna – Zelený čtvrtek - Památka Poslední večeře Páně
18.00 hodin: sv. Josef (Josefská, Malá Strana)

6. dubna - Velký pátek – obřady na památku Umučení Páně
18.00 hodin: sv. Josef (Josefská, Malá Strana)

8. dubna – Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
11.00 hodin: sv. Josef (Josefská, Malá Strana)
16.00 hodin: Panny Marie Vítězné (Karmelitská, Malá Strana)

 

Italsky
1. dubna – Květná neděle
11.30 hodin: Svatého Kříže (Na Příkopě, Nové Město)
18.00 hodin: Panny Marie Vítězné (Karmelitská, Malá Strana)

8. dubna – Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
11.30 hodin: Svatého Kříže (Na Příkopě, Nové Město)
18.00 hodin: Panny Marie Vítězné (Karmelitská, Malá Strana)

9. dubna – Pondělí velikonoční
18.00 hodin: Panny Marie Vítězné (Karmelitská, Malá Strana)

 

Německy
1. dubna – Květná neděle
11.00 hodin: sv. Jana Nepomuckého na Skalce (Vyšehradská, Nové Město)

8. dubna - Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
11.00 hodin: sv. Jana Nepomuckého na Skalce (Vyšehradská, Nové Město)

 

Latinsky
1. dubna – Květná neděle

8.15 hodin: sv. Jiljí (Husova, Staré Město)
                     9.00 hodin: Matky Boží před Týnem (Staroměstské náměstí) – svěcení ratolestí, průvod s ratolestmi, pašije sv. Marka
11.00 hodin: sv. Ignác (Karlovo náměstí, Nové Město)

5. dubna – Zelený čtvrtek- Památka Poslední večeře Páně
18.00 hodin: Matky Boží před Týnem (Staroměstské náměstí)

6. dubna - Velký pátek – obřady na památku Umučení Páně
18.00 hodin: Matky Boží před Týnem (Staroměstské náměstí)

7. dubna - Bílá sobota – vigilie
21.00 hodin: Matky Boží před Týnem (Staroměstské náměstí)

8. dubna - Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
8.15 hodin: sv. Jiljí (Husova, Staré Město)
10.00 hodin: sv. Havla (Havelská, Staré Město)
11.00 hodin: Matky Boží před Týnem (Staroměstské náměstí)
11.00 hodin: sv. Ignác (Karlovo náměstí, Nové Město)

9. dubna - Pondělí velikonoční
11.00 hodin: sv. Ignác (Karlovo náměstí, Nové Město)


 

Polsky
1. dubna – Květná neděle
12.00 hodin: sv. Jiljí (Husova, Staré Město)

8. dubna – Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
12.00 hodin: sv. Jiljí (Husova, Staré Město)

 

Korejské bohoslužby se konají v kostele sv. Vojtěcha (Dejvice), slovenské v kostele sv. Jindřicha (Nové Město)

 

Související články

Další aktuality

Papež k situaci istanbulského chrámu Hagia Sofia

V neděli před pravidelnou modlitbou Anděl Páně se Svatý otec vyjádřil i k situaci ohledně chrámu Hagia Sofia v Istanbulu:
13.07.2020

Kardinál Pell: Svědectví z času vězení

"Ve vězeních je mnoho dobroty. Někdy se však mohou jistě stát peklem na zemi. Měl jsem velké štěstí, byl jsem v bezpečí a zacházeli se mnou dobře. Velký dojem na mě udělala profesionalita dozorců, víra věznů a existence smyslu pro morálku, dokonce i v nejtemnějších místech." Kardinál George Pell o tom píše pro americký časopis “First Things”, v textu nazvaném “Můj čas ve vězení”. Je to první velmi osobní vyznání publikované poté, co strávil 400 dní za mřížemi, aby pak vyšel na svobodu osvobozen od obvinění z pedofilie jednomyslným rozhodnutím Nejvyššího australského soudu.
13.07.2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 13. do 19. července 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
13.07.2020

Papež František: Přijmout Boží slovo znamená přijmout Krista

Na Svatopetrském náměstí se před polednem sešlo několik stovek lidí, aby si vyslechli pravidelnou papežovu promluvu před mariánskou modlitbou Anděl Páně. Během pravidelné nedělní promluvy se papež František zamýšlel nad dnešním evangelijním úryvkem - Podobenstvím o rozsévači. Vysvětlil, proč jej vnímá jako "matku"všech podobenství a co pro nás symbolizuje v dnešní době.
12.07.2020

Videokázání (nejen) pro děti - 15. neděle v mezidobí

Videokázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti na 13. neděli v mezidobí.
11.07.2020