banner sekce
Sekce

Katecheze

Babičko, dědečku, vyprávěj ještě jednou!

Katechetické a pedagogické centrum biskupství Ostravsko-opavského pořádá v pondělí 2. července 2012 setkání „Babičko, dědečku, vyprávěj ještě jednou", jehož cílem je ukázat na hodnotu mezigeneračních vztahů mezi vnoučaty a prarodiči a na hodnotu tradice, zkušeností, vzpomínek nebo starých věcí.
Publikováno: 1. 6. 2012 11:45

Ostrava: Diecézní setkání dětí s otcem biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem se koná již tradičně dopoledne v areálu Kamenité pod Prašivou a odpoledne přímo na hoře Prašivá. Po zahájení v 10.00 h a slavení mše svaté s otcem biskupem v areálu Kamenité pokračuje setkání přímo na hoře Prašivá. Od 13.00 mohou děti i jejich rodiče a prarodiče procházet jednotlivá stanoviště, kde si budou moci zahrát hry, které si hrávali jejich dědečkové a babičky. Setkají se s dědečkem dráteníkem a dozví se, co dělá. Možná poznají či uhodnou, k čemu kdysi sloužily některé dnes už běžně nepoužívané věci. Podívají se, z jakých modlitebních knížek se modlívala babička, nebo se dozví, proč se říká, že je někdo starý jako Metuzalém. Celá pouť bude ukončena v 15.30 h společným požehnáním. Již nyní se mohou děti a jejich prarodiče zapojit do přípravné fáze a podělit s ostatními o to, co společně vytvářeli nebo zažili. Když činnost zdokumentují a zašlou na adresu Katechetického a pedagogického centra, mohou si pak přímo na Prašivé 2. července 2012 nebo v on-line galerii obrázky či výtvory prohlédnout a navzájem se obohatit.

Autor článku:
Mgr. Marta Vacušková

Související články

Další aktuality

ČBK vyhlašuje výběrové řízení

Výběrové řízení se týká místa ředitele(ky) Katechetického a Pedagogického institutu ČBK (KPI) s pracovištěm v Olomouci.
24.01.2020

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Katecheti se sešli v Třešti

Uplynulý víkend (26. – 28. 10. 2018) se v Třešti uskutečnil již XI. Celostátní katechetický kongres organizovaný Katechetickou sekcí ČBK. Na akci s ústředním tématem Misijní dimenze církve přijelo do „města betlémů“ na 160 katechetů a učitelů náboženství.
01.11.2018

Přihlašování na katechetický kongres prodlouženo!

Přihlašování na XI. celostátní katechetický kongres, který se koná v Třešti u Jihlavy od pátku 26. do neděle 28. října, bylo prodlouženo.
24.09.2018

Ode dneška se můžete přihlásit na Celostátní katechetický kongres

Srdečně zveme katechety, učitele náboženství, kněze, řeholníky a všechny, kteří se jakkoli angažují na poli katecheze a náboženského vzdělávání na XI. celostátní katechetický kongres.
06.06.2018