Duchovní a věřící z šesti církví si v Hradci připomněli pronásledování indických křesťanů

Hradec Králové: "Nescházíme se tady proto, abychom se přeli a diskutovali o tom, kdo lépe porozuměl Božímu slovu. Jsme tu proto, abychom se Bohu pokusili nabídnout to, co mu můžeme přinášet společně – jako křesťané se před ním sklonit v modlitbě, vyslechnout Jeho Slovo, prosit ho, děkovat mu a uctívat ho jako svého společného Otce," řekl biskup Jan Vokál na úvod.
Texty pro hradeckou bohoslužbu, které se během letošního Týdne modliteb za jednotu křesťanů používají i jinde ve světě, byly inspirovány Indickým hnutím křesťanských studentů a situací dalitů, kteří jsou za svou víru dodnes pronásledováni.
Kazatel Církve bratské Martin Legát v hlavní promluvě zdůraznil, že právě situace pronásledovaných křesťanů by měla povzbudit ostatní k jednotě a hledání toho, co je spojuje.
Církev československou husitskou při bohoslužbě zastoupil biskup Štěpán Klásek a jáhenka Františka Klásková, Českobratrskou církev evangelickou farář Štěpán Brodský a Církev adventistů sedmého dne kazatel Petr Staš. Do katedrály přišel i pastor Denis Doksanský z hradeckého Křesťanského centra Sion. Katolickou církev reprezentoval kromě biskupa Jana Vokála také generální vikář Josef Socha.
Biskup Jan Vokál zdůraznil, že jednota, o kterou se křesťané snaží, nemusí spočívat jen ve stírání rozdílů. "Smyslem jednoty není uniformita a naprostá stejnost, ale hledání toho, co nás spojuje v naší různosti," řekl.
Petr Suchomel, Biskupství královéhradecké