Svatý otec přiletěl do Jordánska, v královském paláci se pozdravil s králem Abdalláhem II. a královskou rodinou, a následně zamířil na ammánský stadion, kde pro místní katolické křesťany sloužil bohoslužbu.
Jordánsko: Papež František dnes, v sobotu 24. května 2014, zahájil svojí druhou zahraniční cestu. Ve 13.00 hodin místního času jej letadlo italských aerolinek dopravilo na mezinárodní letiště Queen Ali v jordánské metropoli Ammánu. Za letu se osobně pozdravil se všemi novináři, kteří jej doprovázejí. Řekl jim, že ví, že návštěva bude náročná a doufá, že také užitečná. 'Cítím se jako Daniel, ale já už vím, že lvi mne nezabijí,' prohlásil ke své cestě do rizikového regionu s poukazem na starozákonní knihu Daniel. Během letu odeslal Svatý otec pozdravné telegramy prezidentům Itálie, Řecka, Kypru a Izraele, tedy států, přes jejichž vzdušný prostor směřoval do Jordánska. František má podle Vatikánu za sebou nachlazení, z letadla ale vystoupil s úsměvem a odpočatý.
Po zdvořilostním setkání s králem Abdalláhem II. a královnou Ranjou zamířil František na ammánský stadion ke slavení bohoslužby, během které 1400 mladých Jordánců přistoupilo k prvnímu svatému přijímání. V katolických farnostech, které v převážně muslimském státě tvoří menšinu, bylo na bohoslužbu rozdáno 50 000 vstupenek.
Ve své promluvě k tisícům věřících reflektoval působení Ducha Svatého, kterého se lidstvo dočkalo právě ve Svaté zemi. Papež zdůraznil, že Duch Svatý nás aktivuje tím, že nás připravuje, pomazává a posílá. Posláním křesťanů je totiž nést poselství míru: 'Mír se nedá koupit: to je dar, který máme hledat a trpělivě ´ručně´ budovat' z malých a velkých věcí v našem každodenním životě. Cesta míru je posílena, když si uvědomíme, že všichni jsme jedné krve a jsme součástí lidstva; a také nezapomeneme, že máme jediného Nebeského Otce, jsme Jeho děti stvořeni k jeho obrazu a podobě.'
Večer pak papež zamíří k řece Jordán do Betánie, kde podle křesťanské tradice působil Jan Křtitel. Dále se pak Petrův náměstek setká s uprchlíky a handicapovanými mladými lidmi. Podle ředitele tamější Charity Waela Suleimana žije v Jordánsku 1.350.000 syrských uprchlíků. Méně známá je pak také přítomnost půl milionu iráckých utečenců.
(Autor: Václav Ettler, s využitím servisu ČTK)