Tisková konference k YOUCAT 11. 4. 2011

zleva: Mgr. Aleš Pištora, tiskový mluvčí ČBK, P. Jan Fatka, ředitel Karmelitánského nakladatelství, Mons. Dominik Duka OP, arcibiskup pražský a předseda ČBK, P. Vít Zatloukal, ředitel Sekce pro mládež ČBK.
Publikováno: 13. 4. 2011 15:39

Dne 11. 4. 2011 byl na oficiální tiskové konferenci představen Katechismus katolické církve pro mladé – YouCat. Účastnili se arcibiskup Dominika Duka, předseda České biskupské konference (ČBK), P. Jan Fatka, ředitel Karmelitánského nakladatelství a P. Vít Zatloukal, ředitel Sekce pro mládež ČBK. Foto: Markéta Jírů. Související článek.

Autor článku:
Ing. Markéta Jírů

Další aktuality

Papež František: Nebuďme duchovními turisty

Na dnešní audienci se v aule Pavla VI. sešlo asi 8 000 lidí. Papež František se ve své katechezi „Všechno měli společné“ zamýšlel nad tématem sdílení hmotných statků, jak nás to učí církev ve Skutcích apoštolů, a vybídl, abychom nebyli jenom duchovními turisty, ale opravdovými křesťany.
21.08.2019

Biskup Martin David posvětil ve Vlčovicích nový oltář s ostatky rodičů sv. Terezie z Lisieux

V sobotu 17. srpna posvětil pomocný biskup ostravsko-opavské diecéze Martin David ambon a také nový obětní stůl, který ukrývá ostatky rodičů svaté Terezie z Lisieux. Ukončila se tak osmiletá rekonstrukce kostela.
21.08.2019

Církevní školy - známka kvalitního vzdělání

Celkem 95 katolických škol otevře opět své brány v pondělí 2. září. Nově mezi nimi bude také Gymnázium sv. Augustina v Praze, to naváže na mateřskou a základní školu, které již řád augustiniánů na Praze 4 provozuje.
21.08.2019

Australský soud zamítl odvolání kardinála Pella

Australský soud dnes zamítl odvolání kardinála George Pella, jemuž v únoru prvoinstanční soud uložil šest let vězení za údajné zneužití dvou chlapců z chrámového sboru. Kardinál nadále trvá na své nevině a jeho právní tým zvažuje, zda podá dovolání k australskému nejvyššímu soudu.
21.08.2019

Mel Gibson připravuje film Vzkříšení Krista

Ve Svatém týdnu příštího roku se má objevit v kinech celého světa nový film Mela Gibsona „Vzkříšení Krista“ (The Resurrection of Christ). Naváže na slavné filmové ztvárnění Kristových pašíjí z roku 2004 (The Passion, česky Umučení Ježíše Krista) a to jak stylem tak obsazením.
20.08.2019