Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Arcibiskup Sorrentino: Františkova ekonomika nabízí "naději na hospodářskou obnovu"

Autor: Francesca Merlo Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace22. 9. 2022, 12.15
TiskTisk

Assiský arcibiskup Domenico Sorrentino se dělí o své naděje spojené se setkáním Františkova ekonomika, která se koná 22.-24. září v Assisi.

"Je zřejmé, že v ekonomice něco nefunguje."

Podle arcibiskupa Domenica Sorrentina, který stojí v čele diecéze Assisi-Nocera Umbra-Gualdo Tadino, mnoho lidí v našem světě nesmírně bohatne, zatímco jiní živoří v chudobě. "Na světě je mnoho lidí, kteří trpí naší lhostejností," uvedl pro Vatican News.

Vytyčení cesty k hospodářské obnově

Papež František pozval do středoitalského Assisi mladé ekonomy, podnikatele a studenty, aby se zabývali globální nerovností. Jejich cílem je dát hlavy dohromady v naději, že se jim podaří vytyčit cestu k ekonomickému systému, který do hospodářského růstu zapojí i nejchudší vrstvy společnosti.

Arcibiskup Sorrentino poznamenává, že nefunkční světový ekonomický systém je především politickým problémem, ačkoli každý člověk na této planetě je do tohoto problému zapojen a je zodpovědný za to, aby pomohl najít řešení.

Vzhledem k tomu, že Assisi je rodištěm svatého Františka, může být podle biskupa město vnímáno jako symbol, který může v mladých lidech vzbudit odvahu nastoupit novou cestu ekonomické obnovy.

"Papež František může s pomocí této inspirující ikony - svatého Františka," řekl arcibiskup Sorrentino, "poslat [tyto mladé lidi] domů spolu s velkou sítí kontaktů a pomoci jim vytvořit pro svět něco velmi krásného."

Focusy

Papež František Mladí v církvi

Mohlo by vás zajímat

image:Image Člověk František
Člověk František Gerhard Mester
Cena: 107 Kč
image:Image Evropa Benedikta z Nursie v krizi kultur
Evropa Benedikta z Nursie v krizi kultur Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.
Cena: 23 Kč
image:Image Evangelii gaudium
Evangelii gaudium papež František
Cena: 107 Kč
image:Image Wake up! (CD)
Wake up! (CD) papež František
Cena: 52 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou