Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Bez modlitby nebude synoda!

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace15. 9. 2023, 14.43
TiskTisk

V dopise adresovaném biskupům a eparchům z celého světa vyzývá kardinál Mario Grech, generální sekretář Synody biskupů, aby se věřící připojili k modlitbě za XVI. řádné generální shromáždění biskupské synody, které bude zahájeno 4. října ve Vatikánu.

image:Image 42/source/orig/41014_snimek-obrazovky-2023-09-15-v-18-00-49.png

Generální sekretář tímto dopisem připomíná, že synodální shromáždění je především duchovní událostí, modlitbou a nasloucháním Duchu Svatému, který je skutečným protagonistou této události. 

Generální sekretariát synody požádal o modlitební podporu synody ze strany z místních společenství a připravil  text slavnostního požehnání, které by se mělo využít zejména na konci nedělních mší svatých spolu s přímluvnými modlitbami. S respektem k bohatství liturgické tradice východních katolických církví sui iuris byl dopis zaslán také představitelům těchto církví s žádostí o zavedení podobného požehnání a přímluvných modliteb do jejich bohoslužeb.

Výzva kardinála Grecha je součástí řady iniciativ, jejichž cílem je připomenout výsostně duchovní charakter synodálního shromáždění a podpořit účast celého Božího lidu prostřednictvím modlitby, mj: 

- již v roce 2021 byly vytvořeny ve spolupráci se Světovou papežskou modlitební sítí a UISG (Mezinárodní unií generálních představených) stránky (www.prayforthesynod.va)

- ekumenická modlitební vigilie (www.together2023.net) 30. září v předvečer synody vysílanou v přímém přenosu od 16.30 hodin na kanálech Vatican News (vaticannews.va)

- duchovní rekolekce pro členy shromáždění před zahájením shromáždění (1.-3. října 2023).

Překlad dopisu i dalších textů připravujeme

Focusy

Synoda 2021–2024

Mohlo by vás zajímat

image:Image In sinu Jesu
In sinu Jesu
Cena: 306 Kč
image:Image Ježíš tě volá
Ježíš tě volá Sarah Youngová
Cena: 315 Kč
image:Image Boží Srdce je stále s vámi a neopouští vás!
Boží Srdce je stále s vámi a neopouští vás! Michal Altrichter
Cena: 234 Kč
image:Image Sami na této zemi?
Sami na této zemi? Ladislav Heryán
Cena: 179 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou