Biden oznámil, že hodlá umožnit přístup k potratům v celých Spojených státech

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace19. 10. 2022, 15.11

Americký prezident Joe Biden se před listopadovými volbami do Kongresu snaží získat přízeň liberálních voličů v otázce potratů. V případě vítězství demokratů včera přislíbil nový zákon legalizující umělé ukončení těhotenství v celých Spojených státech. "Pokud ho Kongres schválí, v lednu ho podepíšu," uvedl Biden podle německé tiskové agentury KNA.

image:Image 18/source/orig/17961_bily-dum.jpg
Foto: Pixabay

Šance na to, že plán zrealizuje, se však obecně považují za velmi nízké. Demokraté nemají v Senátu potřebnou většinu a podle aktuálních průzkumů se to ani po volbách pravděpodobně nezmění. Straně navíc hrozí, že ztratí většinu i ve Sněmovně reprezentantů.

Pro svůj přístup k potratům je americký prezident hlásící se ke katolické církvi terčem kritiky jejích představitelů. Někteří američtí biskupové se vyslovili proti tomu, aby Biden coby praktikující katolík mohl přistupovat ke svátosti oltářní.

Zdroj: Kathpress

Ochrana nezletilých v církvi