Biskup Jan Vokál vysvětil jáhna

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace13. 4. 2024, 20.11

V Sádku u Poličky přijal jáhenské svěcení jako předstupeň kněžství František Zloch.

image:Image 55/source/orig/54677_36016_0_image.jpg

"Jestliže se zcela necháš vést upřímnou láskou a hlubokou oddaností ke Kristu, mnohem snadněji k němu přilneš, a daleko svobodněji a s větší pohotovostí budeš sloužit, a tak se podílet na Božím díle spásy.  Se srdcem svobodným a nerozděleným máš celý svůj život zasvětit bezvýhradně Kristu a jeho Církvi.  Stůj tedy pevně ve víře, kterou vyznáváš, žij bez úhony před Bohem a před lidmi. Žij z osobního vztahu ke Kristu, neustále živen modlitbou. Nepřestávej Mu děkovat za všechny dary, kterými tě zahrnul. Buď neúnavným šiřitelem úcty a oddanosti k Panně Marii - Královny nebe a Královny země.  To, co budeš hlásat slovy, hlásej i svými skutky a svým životem, abys zůstal věrohodný a věrný.  Tak bude skrze tebe působit Duch Svatý uprostřed Božího lidu", řekl mimo jiné svěcenci jeho světitel Mons. Jan Vokál.

Život z víry

image:Image Mnišství na Blízkém východě