Biskupství plzeňské nabízí adventní vzdělávací programy pro žáky základních škol

Zdroj:Diecéze plzeňskáDiecéze plzeňská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Plzeňská diecéze
Datum publikace11. 10. 2023, 12.46

Biskupství plzeňské přichystalo krátké zastavení a zamyšlení v době adventu, které proběhne v prostorech plzeňského biskupství (nám. Republiky 35, Plzeň) na adventních programech pro školy.

image:Image 44/source/orig/43137_27853_0_img-5600_cropped.jpeg

Termín: 4. – 20. 12. 2023

• Začátek programu vždy: 8:30, 10:00, 11:30
  • Program je pro školy: ZDARMA
  • Rezervace termínu: bude spuštěno 20. listopadu v 10:00
  • Kontakt: Mgr. Ludmila Němečková; nemeckova@bip.cz, tel.: 731 619 698

Vzdělávací program pro 1. – 3. třídu

Mezi husami

Svatý Martin je průvodcem v tomto vzdělávacím programu, kde se žáci seznámí s jeho životem a legendou, která významně ovlivnila jeho budoucí životní směřování. Žáci budou během programu pracovat samostatně i ve skupinách, aktivně do příběhu také zapojí. Na závěr programu je pro žáky připraveno tematické tvoření – každý si odnese domů malý dárek, který bude tento příběh připomínat.

Vzdělávací program pro 4. – 5. třídu

Světla v temnotách

Přinášíme vám výukový program, který se podívá blíže na legendu o svaté Barboře a na tradice spojené s ní. Během programu budou žáci pracovat ve skupinách, dvojicích i samostatně. Na
závěr programu je pro žáky připraveno opět oblíbené kreativní tvoření – každý si odnese domů malý dárek, který bude tuto legendu připomínat.

Vzdělávací program pro 6. – 9. třídu

Nauč nás cestě moudrosti

Společně se ponoříme do významu adventu jako doby čekání. Jak se dá čekání vyjádřit, na co v životě čekáme, kam nás vede cesta? Během programu budou žáci pracovat ve skupinách, dvojicích i samostatně. Na závěr programu je pro žáky připraveno tematické tvoření – každý si odnese domů malý dárek, který bude tento program připomínat.

Život z víry Advent a Vánoce Mladí v církvi

image:Image Kdo jsem já, abych vedl
Kdo jsem já, abych vedl David Novák
image:Image Synové světla v čase zkoušky