Brněnská pěší pouť do Křtin

Zdroj:Biskupství brněnskéBiskupství brněnské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Brněnská diecéze
Datum publikace24. 4. 2024, 8.29

Rokem 2019 se tato pěší pouť oblékla do nového kabátu. Navázala totiž na nepřerušenou tradici putování mládeže Brna a okolí do Křtin vždy 8. května a to již od roku 1996! Nyní je pouť určena pro všechny generace. Zkušenost ujišťuje, že trasu dlouho necelých 15 km zvládne jak mládež, tak i všichni již věkem vyzrálejší včetně aktivních seniorů.

image:Image 56/source/orig/55163_36540_0_kc599tiny20pouc5a5.png

Cesta je pečlivě vybrána, aby se mohli přidat i rodiny s dětmi a kočárky, stejně tak jako vozíčkáři s doprovodem. Vítáni jsou tedy všichni svobodní, zadaní, sezdaní, rozvedení, ovdovělí … každý, kdo objeví chuť putovat jarní přírodou do starobylého mariánského poutního místa,

Pojďme společně - dle vzoru P. Martina Středy putujícího před téměř 400 lety právě do Křtin poděkovat Matce Boží za uchránění města Brna před švédskou přesilou po jeho obléhání v roce 1645 během třicetileté války - i my děkovat a současně prosit za město Brno, jeho obyvatele, politické představitele, možnosti, které nabízí, v den státního, ale také mariánského svátku – tedy 8. května. Vznik moderní tradice putování Brňanů do Křtin souvisel i s výzvou tehdejšího generálního vikáře Mons. Jiřího Mikuláška mladým, vzdát díky Matce Boží za nově nabytou svobodu, umění správně ji užívat a svůj život vyplnit užitečnou prací, zejména prací pro druhé.

Sraz je v 9:00 na konečné tramvaje číslo 4 v Brně – Obřanech. Pouť se koná za každého počasí, jídlo a pití je z vlastních zásob. Ve Křtinách pak bude sloužena mše svatá za uvedené úmysly v 16 hodin. Brněnská pěší pouť do Křtin se koná pod záštitou brněnského děkana P. Vladimíra Záleského, osobní účast přislíbil i probošt brněnské kapituly Mons. ThLic. Václav Slouk a mši svatou bude celebrovat bývalý generální vikář Mons. Jiří Mikulášek.

Instrukce k pouti ZDE

Život z víry

image:Image Vést jako pastýř
Vést jako pastýř Kevin Leman, William Pentak