Brněnský koncert přináší naději: 1 800 afrických dětí dostane po celý rok teplé jídlo díky výnosu milionu korun!

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Brněnská diecéze
Datum publikace9. 5. 2023, 15.19

Jedno hudební vystoupení, jedna velká změna – na benefičním koncertu Police Symphony Orchestra & Tomáše Kluse, který se konal 8. května v Bobyhall v Brně, se podařilo vybrat úžasnou částku – bezmála jeden milion korun! A co je na tom nejlepší? Tato suma znamená, že se nám podaří nasytit 1 800 dětí v nejchudších regionech světa po celý školní rok. Náklady na celoroční podporu jednoho dítěte činí 550 Kč. Kdokoli si koupil vstupenku nebo v průběhu koncertu přispěl v hotovosti, dárcovskou SMS nebo převodem na účet, může se těšit z toho, že pomohl změnit životy tisíců dětí.

image:Image 30/source/orig/29626_dsc09555.jpg
Foto: Mary's Meals

Všechny peníze z tohoto koncertu jsou určeny dětem. „Jsme hrdí na to, že peníze jsou využity přímo pro pomoc dětem z nejchudších a často zapomenutých koutů světa. Díky kvalitní stravě ve škole dostane daleko více dětí šanci na vzdělání. Navíc podporujeme lokální ekonomiku tím, že odebíráme suroviny od tamějších farmářů,“ připomíná zakladatel Mary’s Meals Magnus MacFarlane-Barrow, který si brněnský koncert, pořádaný českou pobočkou, nenechal ujít.

Mary's Meals je charitativní organizace, která působí již více než 20 let. Naším cílem je zajistit jedno teplé jídlo denně do škol pro děti žijící v nejtěžších podmínkách. To znamená, že děti nehladoví, mohou získat vzdělání a zároveň dostávají naději na lepší budoucnost. Takto se nám daří zajistit jídlo na každý školní den pro téměř 2,5 milionu dětí v 18 zemích světa a věříme, že čísla budou dál růst. Na naši pomoc čekají další miliony dětí. Naše činnost je efektivní a udržitelná, a to mimo jiné díky stovkám dobrovolníků, kteří působí i v zemích, kde pomáháme.

„Při této příležitosti bychom rádi poděkovali všem dárcům, kteří naši činnost dlouhodobě podporují, a našim úžasným dobrovolníkům, kteří se podíleli na přípravě koncertu a propagaci akce. Bez jejich obětavé práce by tento úžasný výsledek nebyl možný. Lepší oslavu 5 let působení Mary’s Meals v České republice, jsem si nemohla přát,“ uzavírá Lucy Nečesalová, spoluzakladatelka české pobočky Mary’s Meals.

Děkujeme tímto všem za podporu a věříme, že se nám společně podaří pokračovat v naší misi pomáhat dětem v nejchudších oblastech světa.

Život z víry Kultura

image:Image Tajné nedělní recepty naší babičky - podzim