Byla zveřejněna témata Světového dne mládeže 2023 a 2024

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace27. 9. 2023, 16.31

Svatý otec zvolil pro následující Světový den mládeže, který mladí slaví ve svých diecézích na Slavnost Krista Krále, biblická motta "Radujte se v naději" (Řím 12, 12) a "Ti, kdo doufají v Pána, poběží a neunaví se" (Iz 40, 31).

image:Image 42/source/orig/41992_mb20230805-20-35-0001536.jpg
Viktorie Šupolová, ČaV

Svatý otec vybral motta na Světový den mládeže v roce 2023 a 2024, který se v místních církvích slaví na Slavnost Krista Krále. Vybraná témata mají mladé připravit na Jubileum mladých, které se uskuteční v rámci oslav Jubilejního roku 2025 v Římě, jehož motto je "Poutníci naděje".

"Radost a naděje, smutek a úzkost lidí naší doby, zvláště chudých a všech, kteří nějak trpí, je i radostí a nadějí, smutkem a úzkostí Kristových učedníků," jak zdůrazňuje Gaudium et spes, jeden z dokumentů Druhého vatikánského koncilu z roku 1965. Stejně jako tehdy i nyní, v dnešní těžké době, chce církev ve světě znovu vzbudit naději. K tomu se opírá zejména o mladé lidi, kteří jsou vůdčími osobnostmi dějin a "misionáři radosti".

V postsynodální apoštolské exhortaci Christus Vivit papež František píše, že Kristus je "naše naděje a podivuhodným způsobem přináší do našeho světa mládí." Skrze témata dvou nadcházejících Světových dnů mládeže nyní Svatý otec vyzývá mladé lidi, aby prohloubili své chápání křesťanské naděje a radostně svědčili o tom, že Kristus vstal z mrtvých.

Zdroj: Dikasterium pro rodinu a život

Světové dny mládeže Mladí v církvi

image:Image Poznávat věčného Boha
Poznávat věčného Boha Dan Drápal