Celostátní setkání animátorů nabídne bohatý program

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace20. 3. 2024, 10.50

Celostátní setkání animátorů (CSA), které se uskuteční letos ve dnech 12 - 17. srpna v Kroměříži, nabídne pestrý program plný diskuzí, modlitby, ale také přednášek od zajímavých hostů. Kromě kulturního vyžití bude příležitost k osobnímu ztišení, setkávání a slavení eucharistie společně s českými a moravskými biskupy.

image:Image 54/source/orig/53330_ranni-louceni-6.jpg
Foto: Nela Fraňková, Člověk a Víra

Úterní (13. srpen) program se ponese v duchu sebepoznání. To je úkol, se kterým se musí popasovat každý mladý člověk – animátora nevyjímaje. Přednášky a diskuse budou cílit na hledání identity křesťana v dnešní době ve všech rovinách: fyzické, psychické i duchovní.

Další den (14. srpen) bude zaměřen na vzdělávání animátora a získávání nových praktických dovedností. Během dopoledne budou mladí diskutovat mimo jiné o tom, proč je dobré a důležité se stále vzdělávat.. Odpoledne bude na výběr z široké nabídky workshopů zaměřených na praktické dovednosti.

V den slavnosti Nanebevzetí Panny Marie (15. srpen) se budou mladí věnovat modlitbě a liturgii. Účastníci si vyslechnou přednášku o rozměrech animátorské služby, která by měla stát na osobním vztahu s Kristem. Hlavní téma a diskuse budou zaměřeny na slavení svátostí a jak z nich žít.

Náplní čtvrtého dne (16. srpen) bude téma služby. Účastníci se budou zamýšlet nad otázkami: Jak si nastavit vlastní hranice a jak respektovat hranice spolupracovníků? Jak oddělovat službu od osobního života? Proč je třeba duchovní/duševní hygiena? Jak sloužit a nevyhořet?.

Kromě přednášek a workshopů bude i prostor pro zábavu formou deskových her, sportu, večerních modliteb, velké hry nebo společné vigilie.

Aktuální zveřejňování hostů a biskupů můžete sledovat na sociálních sítích Sekce pro mládež České biskupské konference, která akci pořádá (Facebook, Instagram). Přihlašování na Celostátní setkání animátorů se spustí 2. dubna. Nejlevnější registrace potrvá do konce května. Více informací na csa.aksm.cz/info/

Mladí v církvi

image:Image Poklad milované Princezny