Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Cena vděčnosti Omnia vincit amor 2023

Autor: Jiří Prinz Zdroj:Arcibiskupství pražskéArcibiskupství pražské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Pražská arcidiecéze
Datum publikace29. 5. 2023, 16.21
TiskTisk

Cenu vděčnosti Omnia vincit amor 2023 udělila v polovině května Aliance pro rodinu čtyřem manželským párům za jejich svědectví o hodnotě rodiny.

image:Image 32/source/orig/31556_24170_0_bendova.jpg

Manželé Brázdilovi, Pěluchovi, Tesárkovi a Voborní. To je čtveřice párů z různých míst České republiky, jimž 15. května v pražském františkánském klášteře Panny Marie Sněžné předala ocenění členka Rady vlády pro lidská práva a bývalá disidentka Kamila Bendová. Hudební dárek věnovala manželským párům sólistka Opery Národního divadla v Praze Marie Fajtová, jíž na klavír doprovázel ředitel pražské konzervatoře Petr Čech.

Podle předsedkyně pořádající Aliance pro rodinu Jany Jochové je hlavním smyslem Ceny vděčnosti ukázat, že i v dnešní době, kdy se tolik manželství rozpadá, lze vybudovat stabilní rodinu, která svým dětem, na místo traumat, jež jim způsobuje rozvod rodičů, dokáže poskytnout pevnou životní oporu. “Je jen málo silnějších věcí, než když děti řeknou, že manželství jejich rodičů je pro ně životní inspirací a posilou i ve vlastních vztazích a rodinách. A my takové děti a rodiče s bohatými životními osudy známe. Rozhodli jsme se proto, na základě nominací těchto dnes již dospělých dětí, manželské páry ocenit a společně oslavit. Protože každé dobré manželství není pokladem jen pro tu kterou konkrétní rodinu, ale i pro celou společnost,” říká Jana Jochová.

A jaký mají oceněné páry návod na šťastné manželství? Podle paní Tesárkové se manželé nikdy nemají bát problémů, které život přináší, mají se k nim postavit čelem a řešit je. Její manžel dodává, že člověk nemůže být v manželství šťastný, pokud není spokojený sám. Osobní štěstí pak nalézá v upřímném vztahu k Bohu. Pan Pělucha doplňuje: „Neplatí otřepané heslo “zatloukat, zatloukat, zatloukat”, ale “odpouštět, odpouštět, odpouštět”.

Focusy

Život z víry Osobnosti

Mohlo by vás zajímat

image:Image Karel IV.
Karel IV. Zuzana Fofftová, Bohumil Vurm
Cena: 287 Kč
image:Image Bouda, která krmí miliony dětí
Bouda, která krmí miliony dětí Magnus MacFarlane-Barrow
Cena: 359 Kč
image:Image Odpustila jsem
Odpustila jsem Steve Erwin, Immculée Ilibagiza
Cena: 232 Kč
image:Image Starec a slzy
Starec a slzy Václav Ventura
Cena: 179 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou