Centrem Prahy projde Tříkrálový průvod se třemi králi na velbloudech v čele

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Pražská arcidiecéze
Datum publikace27. 12. 2023, 15.58

Tradiční tříkrálový průvod v hlavním městě organizuje Arcidiecézní charita Praha již po sedmé. Uskuteční se v pátek 5. ledna 2024 od 15 hodin. Velkolepá akce na konci vánočního období přitahuje každoročně pozornost tisíců lidí. Upozorňuje na probíhající Tříkrálovou sbírku na pomoc lidem v nouzi.

image:Image 49/source/orig/48189_trikralovy-pruvod-1.jpg

Malou Stranou, přes Karlův most až na Staroměstské náměstí projde v pátek 5. ledna 2024 průvod v čele s třemi králi na velbloudech. V doprovodu bubeníků, trubačů a mnoha kostýmovaných dobových postav připomene průvod legendu o putování tří mudrců do Betléma za nově narozeným Ježíškem.

Samotnému průvodu bude předcházet tradiční tříkrálová bohoslužba a požehnání tříkrálovým koledníkům, které udělí pražský arcibiskup Jan Graubner v kostele sv. Tomáše v Praze na Malé Straně.

Tříkrálový průvod vyjde z bývalého velkého parkoviště na Malostranském náměstí. Průvod v čele s třemi králi na velbloudech bude putovat přes Karlův most a Mariánské náměstí až na Staroměstské náměstí, kde bude zakončen u živého betléma na pódiu. Tři králové obdarují svými dary Ježíška a předají svá poselství.

Návštěvníci budou moci vyslechnout Českou mši vánoční Hej mistře Jakuba Jana Ryby v podání Svatojakubského sboru a orchestru pod taktovkou Jana Rezka. Účinkují sólisté Národního divadla Praha.

Během programu na Staroměstském náměstí můžete pod pódiem přispět do sbírky trvanlivých sladkostí pro děti z chudých rodin.

Program:

15.00 hodin Požehnání v kostele sv. Tomáše