Červená středa v plzeňské diecézi – den připomínky všech pronásledovaných za svou víru

Zdroj:Diecéze plzeňskáDiecéze plzeňská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Plzeňská diecéze
Datum publikace15. 10. 2023, 19.09

Více než 62 zemí světa z celkových 196 je vystaveno násilí proti náboženské svobodě. Téměř 300 milionů věřících zažívá podle papežské nadace Církev v nouzi (ACN) každodenní pronásledování. Letošní Červená středa se uskuteční 29. listopadu.

image:Image 44/source/orig/43314_27973_0_plakat-cervena-streda-2023-page-0001_cropped.jpeg

Smyslem této iniciativy je veřejně si připomenout všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Hlavním znakem je rozsvícené červené světlo, které symbolizuje krev trpících pro víru. Lidé v tento den také zapalují svíčky nebo nasvěcují významné budovy červeným světlem a organizují další doprovodné aktivity.

Na podporu Červené středy v Plzni vyjde modlitební průvod 29. listopadu v 17:00 od katedrály sv. Bartoloměje ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie. Povedou ho P. Pavel Petrašovský a Petr Vaďura, kazatel evangelické církve metodistické. Odkaz na údálost ZDE.

Více informací o Červené středě naleznete ZDE.

Pronásledování křesťanů Červená středa

image:Image Vše má svůj čas