Chudí a potřební zasednou k Vánočnímu obědu opět v Arcibiskupském paláci

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace23. 12. 2022, 10.17

Komunita Sant´Egidio pohostí na Hod Boží při Vánočním obědě v pražském Arcibiskupském paláci na 200 lidí na okraji společnosti. Oběd slavnostně zahájí Mons. Jan Graubner, arcibiskup pražský.

image:Image 22/source/orig/21231_vanocni-obed.jpg
Foto: Komunita Sant'Egidio

Dne 25. prosince se ve 12:15 uskuteční již 24. ročník Vánočního oběda, který pořádá Komunita Sant'Egidio pro lidi bez domova či všechny potřebné. Hodovat se bude v sále kardinála Berana v Arcibiskupském paláci na Hradčanech. K jednomu stolu tam usednou lidé bez domova a další lidé, kteří se z různých důvodů ocitli na okraji společnosti či v nouzi. Oběd již tradičně zahájí arcibiskup pražský, Mons. Jan Graubner.

Jako tradičně se bude podávat polévka s játrovými knedlíčky, pečená kachna se zelím a knedlíkem nebo řízek s bramborovým salátem. Jako dezert pak vánoční cukroví, vánočka a ovoce. Pro každého hosta je rovněž připraven vánoční dárek. Organizátoři očekávají účast cca 200 pozvaných hostů a stovky dobrovolníků. Ti mají mezi sebou rozdělené role – někteří dobrovolníci servírují či obsluhují kuchyň, jiní usednou za slavnostně prostřený stůl spolu s hosty.

Svou rodinnou atmosférou, slavnostně prostřeným stolem a přátelským přijetím těch, kdo bývají vyčleňováni, Vánoční oběd promlouvá o pravém smyslu nejkrásnějších svátků v roce a zároveň představuje vždy krásnou oslavu celoročního přátelství s lidmi na okraji, kterým se Komunita Sant´Egidio celý rok několikrát v týdnu věnuje.

26. prosince pak proběhne Vánoční oběd také v Brně a 27. prosince v Olomouci, kde bude jeho dějištěm rovněž tamní Arcibiskupský palác.

Zdroj: Tisková zpráva z 22.12.2022.

Advent a Vánoce Církev a společnost

image:Image Vánoční přání
Vánoční přání Hana Pinknerová
image:Image Krásné české Vánoce