Cizojazyčné bohoslužby během Svatého týdne v Praze

Obřady Svatého třídenní budou v Praze slaveny v pěti jazycích: kromě češtiny se věřící mohou zúčastnit bohoslužeb v angličtině, španělštině, slovenštině a vietnamštině. V dalších šesti jazycích (latinsky, německy, italsky, francouzsky, polsky a korejsky) pak budou slaveny mše svaté v den Slavnosti Zmrtvýchvstání Páně (4.4.2010). ENGLISH, ESPAÑOL, SLOVENSKY, LATINE, DEUTSCH, ITALIANO, FRANÇAIS, POLSKI
Publikováno: 30. 3. 2010 11:00

Praha:

 

Anglicky

1.4. - Zelený čtvrtek – památka Poslední večeře Páně

18.30 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana)

17.00 hodin: Panny Marie Vítězné – Pražského Jezulátka (Karmelitská 9, Malá Strana)

21.00 hodin: sv. Tomáše, kaple sv. Doroty – adorace v češtině, angličtině a španělštině

 

2.4. - Velký pátek – obřady na památku Umučení Páně

18.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) – křížová cesta

18.30 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) – obřady Umučení Páně

 

3.4. - Bílá sobota - Velikonoční vigilie               

10.00-12.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) – zpověď a žehnání velikonočních pokrmů

17.00 hodin: Panny Marie Vítězné – Pražského Jezulátka (Karmelitská 9, Malá Strana)

20.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) – Velikonoční vigilie, česko-anglicko-španělská mše

 

4.4. - Velikonoční neděle – slavnost Zmrtvýchvstání Páně

11.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana)

11.00 hodin: sv. Cyrila a Metoděje (Nebušická 118, Praha 6 – Nebušice)

12.00 hodin: Panny Marie Vítězné – Pražského Jezulátka (Karmelitská 9, Malá Strana)

 

Španělsky

1.4. - Zelený čtvrtek – památka Poslední večeře Páně

18.45 hodin: sv. Tomáše, kaple sv. Barbory (Josefská 8, Malá Strana)

21.00 hodin: sv. Tomáše, kaple sv. Doroty (Josefská 8, Malá Strana) – adorace v češtině, angličtině a španělštině

 

2.4. - Velký pátek – obřady na památku Umučení Páně

18.15 hodin: ambit kláštera sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) – křížová cesta

18.45 hodin: sv. Tomáše, kaple sv. Barbory (Josefská 8, Malá Strana) – obřady Umučení Páně

 

3.4. - Bílá sobota - Velikonoční vigilie

10.00-12.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) – zpověď a žehnání velikonočních pokrmů

17.00 hodin: Panny Marie Vítězné – Pražského Jezulátka (Karmelitská 9, Malá Strana)

20.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) – Velikonoční vigilie - česko-anglicko-španělská mše

 

4.4. - Velikonoční neděle – slavnost Zmrtvýchvstání Páně

12.30 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana)

 

Slovensky

Všechny bohoslužby se konají v kostele sv. Jindřicha (Jindřišská, Nové Město)

 

1.4. - Zelený čtvrtek – památka Poslední večeře Páně

18.00 hodin: mše svatá

 

2.4. - Velký pátek – obřady na památku Umučení Páně

18.00 hodin: Velkopáteční obřady

 

3.4. - Bílá sobota - Velikonoční vigilie

20.00 hodin: mše svatá, po skončení následuje žehnání velikonočních pokrmů

 

4.4. - Velikonoční neděle – Slavnost Zmrtvýchvstání Páně

11.00 hodin: mše svatá, po skončení následuje žehnání velikonočních pokrmů

 

5.4. - Velikonoční pondělí

11.00 hodin: mše svatá

 

Vietnamsky

Všechny bohoslužby se konají v kostele sv. Jakuba Staršího (Kostelní náměstí, Kunratice)

 

1.4. - Zelený čtvrtek – památka Poslední večeře Páně

19.30 hodin

 

2.4. - Velký pátek

19.30 hodin: křížová cesta a obřady na památku Umučení Páně

 

3.4. - Velikonoční vigilie

19.30 hodin

 

4.4. - Velikonoční neděle – Slavnost Zmrtvýchvstání Páně

19.30 hodin

 

Latinsky

31.3. - Středa Svatého týdne

8.00 hodin: sv. Jiljí (Husova, Staré Město)

 

4.4. - Velikonoční neděle - Slavnost Zmrtvýchvstání Páně

8.15 hodin: hodin sv. Jiljí (Husova, Staré Město)

9.00 hodin: sv. Ludmily (Praha-Vinohrady) – mše svatá bude doprovázená gregoriánským chorálním zpěvem

10.00 hodin: sv. Havla (Havelská, Staré Město)

11.00 hodin: Matky Boží před Týnem (Staroměstské náměstí, Staré Město); s provedením Te Deum od M. A. Charpentiera

11.00 hodin: sv. Ignáce (Karlovo náměstí, Nové Město)

 

Německy

4.4. - Velikonoční neděle – Slavnost Zmrtvýchvstání Páně

11.00 hodin: sv. Jana Nepomuckého na Skalce (Vyšehradská, Nové Město)

 

Italsky

4.4. - Velikonoční neděle – slavnost Zmrtvýchvstání Páně

11.30 hodin: Svatého Kříže (Na Příkopě, Nové Město)

18.00 hodin: Panny Marie Vítězné – Pražského Jezulátka (Karmelitská 9, Malá Strana)

 

Francouzsky

4.4. - Velikonoční neděle – slavnost Zmrtvýchvstání Páně

11.00 hodin: sv. Josefa (Josefská, Malá Strana)

17.00 hodin: Panny Marie Vítězné – Pražského Jezulátka (Karmelitská 9, Malá Strana)

 

Polsky

4.4. - Velikonoční neděle – Slavnost Zmrtvýchvstání Páně

12.00 hodin: sv. Jiljí (Husova, Staré Město)

 

Korejsky

3.4. - Velikonoční vigilie

21.00 hodin: sv. Františka z Assisi (Na Sádce, Chodov)

 

4.4. - Velikonoční neděle – Slavnost Zmrtvýchvstání Páně

12.00 hodin: sv. Františka z Assisi (Na Sádce, Chodov)

 

 

Pravidelný pořad bohoslužeb

Zdroj: Katalog Arcidiecéze pražské (https://katalog.apha.cz/web/) a jednotlivé farnosti.

Související články